Він – молодий журналіст, який завжди бореться за правду. Йому вдалось взяти інтерв’ю у Гітлера, наступна мета – розмова зі Сталіним. Гарет Джонс вирушає до Москви, де реальність є насправді зовсім іншою.
Там зруйнували його уявлення про ідеальну систему Радянського Союзу, й він побачив те, що тепер волів би забути. Україна – батьківщина його матері, країна із родючими землями, де люди у прямому значенні слова “пухнуть” від голоду. Усе це сюжет фільму – стрічка описує події геноциду, Голодомору.
Це допрем’єрний показ стрічки. Прийшли ті, хто не байдужий до тогочасних подій, і ті, чий сім’ї потерпали від голоду у 30-ті роки XX століття.
– Коли ми усвідомлюємо сьогоднішні події в Луганську, то ми повинні усвідомлювати скільки ешелонів заїжджало з Росії ще в теплі хати на території Луганської області. Скільки українців було знищено за цей короткий період тільки одним ідеологічним рішенням, – розповідає начальник управління культури і мистецтв ТМР Олександр Смик.
– Для мене це дуже важливо, тому Голодомор зачепив мою родину. У моєї бабусі дві рідні сестри померли від голодної смерті. Вона завжди казала, що хліб є святим. Адже в часи Голодомору не було взагалі що їсти, мого діда Максима розкуркулили і відправили в Сибір. Мою бабусю скинули у в’язницю з моєю бабцею, – додає керівниця Тернопільського осередку ГО “Асоціація жінок України «Дія»” Ольга Шахін. – Я думаю, що це дуже важливо для нашого покоління, наскільки страшно було жити в тій країні, де знищували наш український народ.
На допрем’єрному показі фільм назвали актом свободи та пам’яті. За стільки років голод в Україні офіційно визнали геноцидом, масовим винищенням нашого народу. Цікаво, що тема хвилює не лише українців, адже над створенням фільму працювали представники Великобританії та Польщі.
– Вартість цієї стрічки в тому, що це переосмислення стороннього глядача і свідка. Бо ця історія болюча для українців, але непереосмислена для іноземців. Людьми, які ніколи в жахливому сні не стикнулися би з таким фактажем, з такою біллю і з такою глибокою трагедією, яку пережив український народ, – розповідає голова кінокомісій України, керівник Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра.
Фільм “Ціна правди” вийде в прокат вже 28 листопада. Додамо, що сюжет оснований на реальних подіях, а жанр – історична драма.
Оксана Рогачук, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Т1 Новини.
Залишити відповідь