Тернопіль

У Тернополі підвели підсумки конкурсу “Село. Кроки до розвитку”

Богдан Люклян з Франківщини, там живе і вже близько 20 років займається бджолярством. Чоловік став переможцем проекту “Село. Кроки до розвитку” та отримав винагороду 50 тисяч гривень.

Це грантова підтримка у рамках проекту і суттєва допомога на розвиток улюбленої справи пана Богдана.

Бджолярство чоловік обожнює, та вже у близькому майбутньому планує виготовляти корисну косметику. Цього року переміг із проектом виготовлення воскових свічок.

“Такі проекти дуже потрібні для малого бізнесу. Тому що вони допомагають в економічній стороні розвитку бізнесу. Виграє дві сторони: бізнесу і соціальна”, – каже переможець конкурсу, голова СОК “Медовий рай” Богдаг Люклян.

Загалом, із трьох західних областей: Тернопільської, Хмельницької та Івано- Франківської, обрали 12 переможців, людей які запропонували цікаві та корисні проекти. Учасники конкурсу вдячні за підтримку холдингу “МХП”. Завдяки йому підприємці можуть реалізувати задуми та отримати гідну фінансову допомогу.

“Ця перемога дала мені більший стимул до праці, дала впевненість в тому, що ми на правильному шляху. Це надасть нові робочі місця, навколо себе об’єднає більше людей. На даний момент в нашому кооперативі вже працює 15 людей і я думаю, буде більше”, – каже переможець проекту, голова СОК “Млинок” в Бережанському районі Андрій Піцань.

Керівництво області сподівається, що такі проекти зупинять міграцію та сприятимуть відродженню українського села. Оскільки таке питання, на сьогоднішній день є актуальним на Тернопільщині.

“Особливо для Тернопільщини це важливо. Оскільки розуміємо, що в нас більшість населення проживає у селах, дуже велика міграція закордон. А ось такі проекти дадуть поштовх, що більшість залишиться тут”, – додає директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ТОДА Галина Воляник.

Започаткувало конкурс приватне акціонерне товариство “МХП” ще чотири роки тому. Такими грантами допомагають селянам розвивати власну справу та збільшують кількість робочих місць. А однієї із головних цілей – це підтримка малого бізнесу та забезпечення комфортних умов праці.

“Головне – це підтримка мікро-підприємництва на селі, розвиток інфраструктури, створення робочих місць офіційна сплата податків у місцеві бюджети і його наповнення”, – коментує менеджкр із соціальної та корпоративної відповідальності ПрАТ “МХП” Світлана Мигаль.

Відбирали проекти за багатьма критеріями, щоправда найважливіша – соціальна складова. Організатори прагнуть, щоб кожен старт-ап реалізовували з користю для громади та людей, які там живуть. Географію проекту розширюють, цього року його реалізували вже у восьми областях України.

“В першу чергу брали проекти, які надають послуги сервісу. Дуже цікавими є проекти по пошиттю, організації свят, по виготовленню брикетів. Обов’язковою є соціальна складова”, – каже голова правління ГО “Громадський центр «Еталон»”, координатор проекту у західних областях Леся Аронець.

Організатори радіють, адже бачать, що довіра мешканців сіл до грантових проектів компанії із кожним роком зростає. А завдяки цьому все більше надходить цікавих пропозицій та суспільно важливих проектів.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK