Файне місто

У Тернополі організували справжнє свято для особливих людей

Красиві зачіски та макіяж. Людям з особивостями розвитку організували свято. Хлопці та дівчата у вишиванках і з хорошим настроєм. Їх фотографують з найріднішими – матерями, які пройшли не одне випробування, адже їх діти потребують особливої підтримки та допомоги. Передає канал Тернопіль1.

Мама Марія і донька Соломійка – завжди нерозлучні. І сьогодні вони разом прийшли у Територіальний центр, аби трішки навести краси, поспілкуватися і зробити знімки на пам’ять. Соломійка – “сонячна дитина”. Їй уже 27, однак недуга не дає можливості проводити дозвілля так, як її однолітки. Тому мама робить усе можливе, аби донька не сумувала вдома. Із цією метою почали відвідувати Тернопільський міський територіальний центр соціального обслуговування населення. Ось уже четвертий рік поспіль вони приходять, аби провести час весело і з користю. Окрім того, Соломійка тут займається із психологом. Пані Марія розповідає, що їм дуже подобається у Територіальному центрі і хотілося б побільше різноманітних заходів, в яких “сонячні дітки” могли б брати участь.

На фотосесію прийшли і Люда з донькою Олею. Олі 28 і вона має певні відхилення у розумовому розвитку внаслідок епілепсії – епісиндром. Мати розповідає, дуже хоче, аби Оля ставала більш самостійною, мала можливість спілкуватися та гарно проводити час з однолітками. Пані Людмила каже, хотілося б мати можливість дати донечці більше – забезпечити не просто комфортне життя, але й цікаве. На заваді цьому стає не тільки недуг Олі, але й те, що майже усі кошти в сім’ї йдуть на її лікування. Банально бракує грошей на те, аби витрачати їх на дозвілля. Втім, коли є святковий привід, вони завжди намагаються втішити доньку.

Для особливих дітей проект перевтілення організували вперше. Дівчаткам робили зачіски, макіяж та фотосесію. Долучились до організації Тернопільське відділення організації “Лярш-Ковчег”. Такі проекти стимулюють особливих хлопців та дівчат пізнавати зовнішній світ, взаємодіяти з людьми поза межами звичного кола спілкування. Вони мають надію, що ініціатива отримає продовження, а люди, які потребують подібного дозвілля, отримають його.

Віта Ельборбар, Тарас Троян

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK