Тернопіль

У Тернополі “Не святі горшки ліплять”

У Тернополі зібралися гончарі з різних куточків України та навіть з Америки. Їх об’єднав фестиваль гончарства “Не святі горшки ліплять”. Уже втретє проводиться такий захід.

Особливість цьогорічного – тематика трипільської культури. Як учасники та організатори готувались до свята і чого від нього очікувати – далі у сюжеті.

Юрій Муравський – учасник фестивалю “Не святі горшки ліплять”. Він приїхав до Тернополя зі Львова уже вдруге. Пан Юрій – художник, і вже понад десять років чоловік займається гончарством. Чоловік розповідає, з абиякої глини посуд не робить. Їздить сам у ліс і власноруч її добуває. Він любить те, чим займається. І каже, що хвиля натхнення може прийти у будь-якому місці, тому всюди бере зі собою гончарний круг.

“Зараз я складаю гончарне коло. В мене ножний гончарний круг, такий, що не потребує електрики. А так, якщо є потреба, то можна і в полі погончарити”, каже пан Юрій.

Крім пана Юрія на фестиваль “Не святі горшки ліплять” приїхали гончарі з інших міст та навіть з-за кордону.

Крім того, що демонструватимуть свої вироби, проведуть майстер-класи.

Співорганізаторка фестивалю Уляна Джигринюк розповідає, разом із чоловіком гончарством займається вже давно. Навіть створили власну майстерню. Пізніше захотіли об’єднати гончарів з усієї країни. Відтак започаткували щорічний фестиваль. Цього року у Тернополі його проводять уже втретє і він суттєво відрізнятиметься від попередніх.

“По-перше, у нас більше учасників. По-друге, ми вже придумали тематику – трипілля, де хочемо висвітлити елементи трипільської культури. Дуже цікавим буде фестиваль, бо до нас доєднається учасник з за кордону. Також учасник з Івано-Франківська на гончарному колі створить скульптуру. І зробимо вогняну скульптуру”, розповідає співорганізаторка фестивалю Уляна Джигринюк.

Учасники фестивалю представлять прикраси, посуд, елементи декору. У багатьох з них є домашні майстерні, де вони займаються улюбленою справою.

Майстер-класи, випали, вогняна скульптура, барабанне шоу, спеціально запрошений гончар з Америки – все це буде на фестивалі з 18 до 21 липня у Тернополі у парку імені Тараса Шевченка.

Ліда Цюпера, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK