Тернопіль

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї представили унікальні плакати

У виставковій залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею діє експозиція, присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 років, створена за сприяння Українського культурного фонду.
137297820_1393903504291214_938220631443421627_n«Випущені вони Українським інститутом національної пам’яті та освітньою платформою «Експертний корпус». Проект представлений двома серіями артплакатів під назвою «Військова еліта Української революції 1917 – 1921 років», та нещодавно опублікованої – «Визначні діячі Української революції 1917-1921 років».
На плакатах в мистецькому вирішенні подано портрети 22-х визначних особистостей, командирів і старшин Дієвої армії Української Народної Республіки, які творили українське військо і боронили свою землю в той дуже непростий час боротьби за Державність.
Автором цих робіт є відомий український художник з міста Запоріжжя Михайло Дяченко – творець багатьох оригінальних портретів діячів українських визвольних змагань історії та сучасності. Проект вийшов завдяки праці співробітників інституту національної пам’яті, серед яких Аліна Карбан, а також відомий реконструктор визвольних змагань ХХ ст. Владислав Куценко, який є керівником Військово – історичного клубу «Повстанець» і виступив у цьому проекті як історичний консультант.
Необхідність створення таких плакатів назріла вже давно. До нас дійшло дуже небагато якісних фото з визначними військовиками того часу, і завдяки колективу інституту цей пробіл був заповнений.
На плакатах представлені такі відомі особистості, як Євген Коновалець, Петро Болбочан, Олександр Удовиченко, Дмитро Вітовський, Марко Безручко і ін.
Деякі зі старшин тісно пов’язані з Тернопільщиною, це зокрема Начальний командант Української Галицької Армії Олександр Греків, завдяки якому був проведений наступ відомий як Чортківська офензива.
Як зазначала колишня очільниця Управління популяризаційно-просвітницької роботи УІНП Олена Халімон:
«Боротьба українців за свободу в минулому – це надзвичайно цінний досвід для нас сьогодні, коли знову доводиться відстоювати незалежність та територіальну цілісність із зброєю в руках.
Українська революція 1917-1921 років подарувала нащадкам цілу когорту вояків та командирів, патріотів та професіоналів, які можуть бути прикладом для виховання нинішніх солдат та офіцерів», – розповідають  у Тернопільський обласний краєзнавчий музей.


Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK