Тернопіль

У Києві відбудеться виставка легендарного художника з Тернопільщини

У Музеї історії міста Києва, у травні 2021 року відбудеться персональна художня виставка картин легендарного Івана Марчука – українського художника, який кілька років тому увійшов до британського списка «Сто геніїв сучасності».

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомив митець на сторінці Facebook.

“Біографія не стоїть на місці… Музей історії Києва – у травні, якщо…” – зазначив Марчук.

Цікаво знати:

Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин міст Києва та Тернополя, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Його ім’я – у числі сотні геніїв сучасності (за версією британської газети The Daily Telegraph), які створюють багатовимірний образ світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.

Народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка Лановецького району Тернопільської області у родині відомого ткача. У 1951-1956 навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша. У 1959-1965 – у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва.

У 1965 році митець переїхав до Києва, де віднайшов власний шлях у мистецькому просторі, котрий дозволив стверджувати: «Я – єсмь!».

У 1979 році пройшла перша офіційна персональна виставка у Москві. 1989-2001 –  період еміграції (Австралія, Канада, США). 1997 – присвоєно Національну премію України імені Тараса Шевченка. 2006 – Міжнародна академія сучасного мистецтва у Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради.

2013 – 2018 – великий виставковий тур у Європі, Азії, Африці.

2016 – виставка «Генотип вольності» відбулася у Європарламенті.

Іван Марчук ділить свою творчість на дванадцять творчих циклів: «Голос моєї Душі», «Пейзаж», «Портрет», «Цвітіння», “Шевченкіана”, «Кольорові прелюдії», «Нові експресії», «Натюрморт», «Біла Планета І», «Біла Планета ІІ», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у Безмежність». Доробок митця –  близько 5000 творів, понад 150 монографічних та 50 колективних виставок.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK