Файне місто

У храмі села Настасова, Тернопільського району, зберігся унікальний розпис художника-неовізантиста

IMG_7145Церкву Вознесіння Господнього, яка знаходиться у селі Настасів, Тернопільського району, розписав унікальний іконописець, художник-неовізантист Андрій Наконечний. Феномен нашого талановитого земляка ще не встигли належно вивчити, але про нього знають далеко за межами України.

У 1932 році Андрій Наконечний разом з колегами Дем’яном Горняткевичем, Андрієм Лепким і Михайлом Зорієм розписав церкву в селі Настасів, Тернопільського повіту. Багато працював над орнаментами, а також над зображенням святих у динаміці, про що свідчать залишені ним ескізи та начерки.

«Є дуже багато ескізів, саме серед тієї творчої спадщини Андрія Наконечного, зроблених для цього храму. Тому, що з якою увагою, з яким професіоналізмом відносилися вони до цієї роботи! Коли ми нещодавно їздили у Настасів, і я подивилася на цю церкву, то мені, справді, боляче було! Тому, що оцей купол, залишився майже такий, як розписували художники у 30-тих роках. А вже ці ікони, які пізніше, художники сучасні перемалювали. І то є дуже-дуже прикро. Тому, наше завдання, художників – трошки дивитися на цих митців, котрі працювали у 20-30-тих роках, як серйозно вони до того відносилися», – розповіла науковий-співробітник музею Віра Стецько.

Митці прагнуть, щоб молоді люди вивчили стиль неовізантизму на іконах Андрія Наконечного.

Цьогоріч на Тернопільщині вшановують пам’ять нашого земляка як талановитого художника-неовізантиста, іконописця та громадського діяча.

Соломія КручоваLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK