Тернопіль

ТОП-5 місць, які варто побачити в Тернополі (ФОТО)

Затишне місто на річці Серет. До 1934 р. називалося Тарнополь — на честь його засновника, великого коронного гетьмана Яна Тарновського. У староруські часи на місці сучасного Тернополя знаходилося укріплене поселення Сопільче (Топільче), знищене ордою Хана Батия в 1241 р. На сьогоднішній Тернопіль- одне з найкрасивіших міст України, будучи тут радимо вам відвідати такі місця:

1. Тернопільське озеро

10 речей, які варто побачити будучи в Тернополі (Україна)

Тернопільське озеро або Тернопільський став (до 1991 — Комсомольське озеро)— велика штучна водойма в Тернополі, створена на місці боліт на річці Серет. Йому приблизно стільки ж років, як і самому Тернополю.

2. Тернопільський замок

замок

Тернопільський замок закладений в 1540 р. великим коронним гетьманом Я. Тарновським на місці староруського поселення Сопільче (Топільче) для оборони польських кордонів від татар. У XVII ст великий коронний канцлер Т. Замойський значно розширив зміцнення, проте в подальші роки вони неодноразово руйнувалися. Зокрема, замок був майже повністю розібраний турками після захвату міста в 1672 р. На початку XIX ст граф Ф. Корітовський побудував на його місці палац, для чого були знесені кріплення, башти і ворота, а будівля огорожена звичайною огорожою.

3. Острів закоханих

10 речей, які варто побачити будучи в Тернополі (Україна)

Острів закоханих розташований серед Тернопільського ставу – великого штучного водойма. Сам острів створили під час відновлення ставу після Другої Світової війни. Дістатись до нього можна спеціальним містком, або на човні. Хоча взимку, коли став, зазвичай, замерзає, – можна і пішки кригою.

4. Воздвиженська церква

10 речей, які варто побачити будучи в Тернополі (Україна)

Воздвиженська (Надставна) церква – самий древній храм Тернополя. Побудована засновником міста, коронним гетьманом Я. Тарновським, на місці староруського храму часів короля Данила Галицького. Церква розташовувалася поряд із західними (Львівськими) воротами Тернополя над ставком (ставом), за що і отримала другу назву “Надставна” або “Церкву над ставком”. У 1627 р. добудована дзвіниця. Використані староруські оборонні архітектурні традиції. У 1959 р. Воздвиженська церква була відреставрована.

5. Парк національного відродження

10 речей, які варто побачити будучи в Тернополі (Україна)

Площа парку «Національного відродження» — 54 га. Закладений у 1978 р., створений методом народної будови, і багато тернополян середнього покоління причетні до цієї справи. Парк відрізняється з поміж інших мальовничим природним рельєфом, чудовими краєвидами, особливим відчуттям простору і світла, яке охоплює кожного, хто зупиняється на оглядовому майданчику з боку проспекту Степана Бандери. Від нього до центру парку веде широка алея, ефектно прикрашена зеленими кулями сформованого граба. Також головним символом цього парку є величний пам’ятник радянським льотчикам — літак, що височіє на постаменті.

ДжерелоLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK