Файне місто

Тернополяни зможуть придбати антибіотики тільки за рецептом лікаря

Ліки лише за рецептом. У МОЗ планують заборонити продаж антибіотиків без рецепту лікаря. Таке ж нововведення стосується і протигрибкових препаратів. Чим аргументують таке рішення, як до цього ставляться медики і пацієнти, а головне – коли зміни почнуть діяти – дивіться у сюжеті Тернопіль1.

Антибіотик лише за рецептом. Уряд затвердив Національний План дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. У МОЗ вважають, що таким чином можна буде мінімізувати ризики невиправданого використання антибіотиків. Головна причина такого кроку – самолікування. “Можна впливати на цю проблему, або розробляти нові препарати, але це довготривалий процес”, каже головний спеціаліст-терапевт управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лариса Матюк.
Медики ж кажуть, невиправданий прийом антибіотиків знижує імунітет, спричиняє розлади та найгірше – провокує нечутливість організму до ліків. Крім того, люди не можуть самостійно вирішувати, які ліки потрібно приймати від тієї чи іншої хвороби. Проте, начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук пояснює в українців протягом багатьох років формували позитивне ставлення до антибіотиків. “Психологія така, що люди відразу хочуть пити антибіотик при будь-якій хворобі. Тобто в нас роками створювали стереотип, що простуду потрібно лікувати антибіотиками”, каже Ростислав Левчук.

Спеціаліст додає, у 80% причиною хвороби є вірус, який не лікується антибіотиками. Тож пацієнтам слід консультуватись у спеціалістів і лікуватись лише під наглядом. Наразі ж ситуація інша. Люди зізнаються, ініціативу підтримують – правильно купувати ліки за рецептом.

Окрім заборони на продаж антибіотиків без рецепту Національний План дій передбачає й інші заходи з боротьби. Наприклад, планують обмежити використання таких препаратів у тваринництві, птахівництві та рослинництві. А також посилять епідеміологічний нагляду за антимікробною нечутливістю. Такі дії планують запроваджувати поступово до 2020 року.

Тетяна Муран, Тарас Троян

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK