У вівторок, 10 березня, курс долара зріс на 18 копійок і сягнув 24,92 гривні за долар. Гривня подешевіла до долара та євро через світову кризу та нестабільну економічну ситуацію в Україні.
Така ситуація на фінансовому ринку сталася через розрив угоди ОПЕК з Москвою і початок цінової війни між Саудівською Аравією і Росією, пише “Корреспондент”.
Крах домовленостей ОПЕК+ про скорочення нафтовидобутку призвів 9 березня до найсильнішого з 1991 року одноденного падіння цін на нафту Brent. У понеділок травневі ф’ючерси Brent торгувалися на позначці 34,8 долара за барель, що на 23 відсотки дешевше, ніж на попередніх торгах.
Тож нафта повернулася на рівень початку 2016 року. Однак, тоді ситуація була ще гіршою: барель Brent опускався нижче 30 доларів уперше з 2004 року.
Позиція Росії – єдиний камінь спотикання в переговорах. 90 відсотків країн, які не входять в ОПЕК, погодилися додатково скоротити нафтовидобуток на 1,5 мільйона барелів на добу на тлі епідемії коронавірусу, яка вдарила по світовій економіці.
Експерти не дають прогнозів, коли ситуація з ціною на нафту стане стабільною. Кажуть, вона протримається ще мінімум півроку.
Іноземні інвестори припинили купувати українські облігації держпозики, міжнародні агенції насторожені різкою зміною Кабміну, МВФ заморозив видачу кредиту, а економіка України в цьому році продовжує падати.
Ще в четвер американський інвестбанк Morgan Stanley розіслав своїм клієнтам звіт, у якому рекомендував продавати українські активи, які оцінив як ризикові через зміну уряду України.
6 березня інвестиційна компанія Concorde Capital випустила аналітичний звіт, у якому прямо говориться, що компанія не бачить можливості для отримання траншу МВФ у 2020 році. Без співпраці із фондом залучити борги під непозахмарну прибутковість буде майже неможливо.
Усе це вело до зниження курсу гривні до долара й без початку світової кризи.
Залишити відповідь