Файне місто

Тернополяни травмуються через ожеледицю (Відео)

За минулі вихідні 100 людей у Тернополі звернулися до травмпункту. Івану Язловецькому 62 роки. Минулого тижня чоловік послизнувся на тротуарі та отримав серйозну травму.

ІВАН ЯЗЛОВЕЦЬКИЙ – ПАЦІЄНТ ТРАВМАТИЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ: «Сніжок притрусив лід. Там якраз горбок був і я на один бік. Ще й кіт мені помішав. Бо я не хотів кота сунути ногою і вдарити його. От і сам постраждав».

Минулого тижня чоловіка прооперували, каже вже йде на покращення. Сьогодні у відділенні травматології на стаціонарному лікуванні – 44 пацієнти, 12 з них – так звані жертви «вуличного» травматизму.

БОРИС МАЙКА – ЗАВІДУВАЧ ТРАВМАТОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ЛІКАРНІ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ №1: «Як правило, травми виникають гомілково-ступневого суглобу, променево-зап’ясного суглобу іноді більш важкі травми колінного суглобу, а також черепно-мозкові травми».

Цього року значного росту вуличного травматизму немає. Є звичайний сезонний ріст травматизму.

Черговий лікар травмпункту Тернопільської лікарні швидкої допомоги розповідає, за минулі вихідні звернулось близько 100 людей. П’ятеро госпіталізовані. Фахівці дають кілька порад, як уникнути травм під час ожеледиці.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ – ДИРЕКТОР КНП «ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ  КОМУНАЛЬНОЇ ЛІКАРНІ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ»: «Для того, щоб на вулиці не падати потрібно в першу чергу бути уважним, у другу чергу – мати зимове взуття пристосоване до ожеледиці. Найважливіше – під час ожеледиці не виходити на вулицю або уникати тих місць, де є ожеледиця».

Якщо ж ви вже послизнулись, краще випрямити руку наперед та зігнути ногу, а голову нахилити в протилежний бік. Якщо падаєте на спину, то руки краще розставити. Також потрібно трохи зігнути спину, а голову – обов’язково притиснути до грудей.

Оксана Рогачук, Тарас Троян і вся команда каналу Тернопіль 1.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK