Файне місто

Тернополяни можуть в онлайн-режимі переглянути короткий аналіз програм ТОПових партій

Понад 4 години безперервного читання. Саме стільки часу потрібно витратити на те, аби перечитати передвиборчі програми всіх політичних партій. Для того, аби полегшити це завдання, в організації “Центр UA” створили спеціальний ресурс. Тут лише за декілька кліків можна в короткій і доступній формі дізнатися максимум про стратегії та плани тої чи іншої політичної сили. Більше – в сюжеті Христини Луцик.

Від політичних партій, які вже декілька скликань поспіль представлені у Верховній Раді, і до тих, чий політичний шлях тільки почався. Дослідження шокують – щоб самостійно ознайомитися з передвиборчими програмами усіх партій, потрібно витратити більше 4 годин на безперервне читання.

Українцям завдання вирішили спростити. Організація CENTRE UA, на базі сайту газети “Правда” створила ресурс на якому можна коротко ознайомитися з програмами 12 партій. Розробники кажуть, серед 21 політсили обрали ті, які за версіями різних соціологічних центрів займають лідируючі позиції у рейтингах. Координатори проекту кажуть, їм було важливо створити такий ресурс, бо виборці рідко знаходять час, а то і не знають, де шукати програми кандидатів і партій.

– Розробили інструмент порівняння програм політичних партій для того, аби допомогти українському виборцю зробити раціональний вибір і не потонути в морі порожніх обіцянок та рекламних гасел, а чітко і фіксовано ознайомлюватися з позиціями конкретної партії, – каже представниця го “Centre ua” у Тернопільській області Юлія Ковальчук.

В меню ресурсу є три рубрики, а саме: партії, сфери політики і тест. Останній було створено для того, аби відповівши на групу певних запитань, виборець отримав інформацію про партію, яка найбільше підходить зважаючи на його політичні погляди. Розробники наголошують, передвиборчі програми кожної з політичних сил однаковою мірою висвітлено в ресурсі.

– Однаково всі партії висвітлені, адже ми брали з офіційних програм ЦВК ті, які партії подавали і відшуковували в текстах програм конкретні позиції і конкретних сфер політики ті , за які відповідає парламент чи уряд, – каже Юля Ковальчк.

Зайшовши на сайт газети “Правда”, в рубриці «Партії» користувачі можуть обрати будь-яку із запропонованих політичних сил. А потім в окремих рубриках дізнатися інформацію про план дій партії. Можна обрати і напрямки, їх тут 25. Розробники кажуть, мета проекту зробити так, щоб 21 липня на вибори українці йшли озброєні інформацією, і впевнені у своєму виборі.

Христина Луцик, Тарас Троян, Віталій Куземко, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK