Файне місто

Тернополянка відростила косу, довжиною 130 сантиметрів (фото)

Тернополянка, психолог за освітою Мар’яна Кравчук уже звикла до здивовано-захоплених вигуків перехожих на вулиці. Старші люди називають її справжньою українською красунею, діти порівнюють із казковими принцесами, а чоловіки не скупляться на компліменти. Підвищена увага до молодої жінки — через її унікальну косу, адже довжина волосся Мар’яни сягає аж 130 сантиметрів.

01

Моя співрозмовниця зізнається, що ніколи спеціально не прагнула мати косу-рекордсменку, просто їй до душі було довге волосся. Короткі стрижки Мар’яна носила хіба дошкільням, а вже з першого класу почала запускати волосся. Восьмикласницею вкоротила його по плечі. Відтоді Мар’яна тільки рівняє кінці. Зауважує, що успадкувала таку розкішну косу від мами. Бабуся по маминій лінії, судячи із фото, також мала красиве, довге волосся.

Особливих засобів у догляді за своєю косою Мар’яна не використовує. Каже, що колись пробувала багато різних, але не помітила суттєвих відмінностей. Тож зрозуміла, що варто підібрати ті засоби, якими користується найчастіше — шампунь і бальзам. Зупинилася на продукції італійського виробництва. Доволі обережна власниця унікальної коси й із застосуванням народних рецептів. Практикує лише один, перевірений — споліскує волосся розчином оцту: одну столову ложку розводить у літрі води. Завдяки такій процедурі, зазначає Мар’яна, волосся стає блискучішим, м’яким, його легше розчісувати.

До слова, миє його моя співрозмовниця завжди ввечері, кожних три-чотири дні. Окрім цього, Мар’яна вже років десять не користується феном, щоб не нищити свою окрасу. Розповідає, що негативно впливає на волосся і розчісування його мокрим, тому Мар’яна завжди відкладає цю справу до ранку. Зауважує, що передусім догляд за довгим волоссям вимагає терпіння.

Щодо зачісок, то тернопільська Рапунцель надає перевагу косі або високому хвостові, часом закручує волосся у пучок. Каже, що не проти заплітати й фігурні коси, але з такою довжиною їй бракує і часу, і додаткової пари рук помічника-добровольця. А от із розпущеним волоссям Мар’яна буває на вулиці рідко.

— Особливо незручно з такою зачіскою гуляти із синочком. Зараз Остапчику два з половиною рочки, він доволі активний, я мушу всюди встигати за ним, багато рухатися, нахилятися до дитини, тому розпущене волосся заважає під час прогулянок, — розповідає моя співрозмовниця.

До речі, і Остапчику, і чоловікові Мар’яни Дмитрові дуже подобається унікальна коса їхньої мами та дружини.

— Синочок, граючись, любить ховати личко у волоссі, допомагає мені розчісувати його щіткою. А чоловік завжди переконує мене, щоби я не стриглася. Він вважає, що довге волосся — це моя фішка, родзинка, — усміхається Мар’яна.

Цікаво, що тернополянка ніколи не фарбувала косу. Водночас вона не виключає, що в майбутньому зважиться на якісь салонні процедури, наприклад, кератинову маску для волосся.

Вдалося випитати у власниці унікальної коси і про її мрії. З’ясувалося, що Мар’яна прагне відвідати Прагу й побувати у багатьох країнах світу. Втім найбільше вродливій українці хочеться, аби на Батьківщині нарешті запанував мир.

Мар’яна Бобрівець

Фото з архіву Мар’яни КРАВЧУКLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK