Файне місто

Тернополянам розповіли усі таємниці борщівської вишиванки

Унікальну колекцію вишиванок мали змогу побачити тернопільські шкільні бібліотекарі. Хранителів книжок запросили в Етногалерею “Спадок” з нагоди дня дарування книг. Але окрім екскурсії на відвідувачів чекав і бібліографічний сюрприз. Про це у сюжеті Тернопіль1.

В Етногалереєї “Спадок” зібрано близько 5-ти тисяч рідкісних старовинних артефактів народної творчості та ужиткових речей. Два роки тому галерею відкрила родина Демкур – Тарас й Ірина. Експонати, представлені у музеї, переважно із їхньої приватної колекції. Дві години хранителі книжок знайомилися, зокрема, із особливостями борщівської вишивки.

Вишиванка – це генетичний код нації, каже керівник проектів етногалереї “Спадок” Наталя Волощук. Адже кожну сорочку вишивали не просто так. Візерунок був присвячений даті, події з життя, а також закладали певні символи.

Бібліотекарі зізнались – враження чудові. Побачене спонукало згадати і власні вишивальні сімейні традиції. Та екскурсію провели, не лише для того, щоб ознайомити бібліотекарів з етновишивками, також в подарунок вони отримали книжку про борщівську вишиванку “Чорні, як рілля. Барвисті, як пам’ять”.

Так відзначили Міжнародний день дарування книг тернопільські шкільні бібліотекарі. Цьогоріч цей день присвятили темі борщівської чорновишитої сорочки. Загалом лютий, це місяць відкритих екскурсій в Етногалереї “Спадок”. Сюди радо запрошують усіх бажаючих, адже постійно проводять тематичні екскурсії.

Яна Полухіна, Оксана Задорожна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK