Тернопіль

Тернополян закликають не замовчувати випадки насилля

Вадим – першокурсник Тернопільського військового коледжу. Хлопець пригадує, часто ставав свідком знущань над однокласником, але завжди намагався допомогти.

“Відбирали в менших гроші, казали що поб’ють. Ловили просто, знущались. Він, наприклад старший, вищий ростом, а той менший і його просто так чіпали. Я раз захистив одного хлопця, то до нього більше взагалі не лізли вже”, – розповідає курсант Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою Вадим Казинов.

Студенти коледжу переконують, готові допомогти у схожих випадках. Але припускають, що така допомога випадкових свідків може бути поодинокою. Інциденти, яких ніхто не бачить можуть погано закінчитись. Тому радять тим, хто став жертвою булінгу, одразу все розповісти дорослим.

На конкретних відеоприкладах цькування дітей тернопільські юристи та правознавці розповіли студентам коледжу про булінг. Щоб закріпити знання діти розділилися на три команди та в формі гри продемонстрували найпоширеніші види булінгу: фізичний, психологічний, економічний. Студентка юридичного факультету ТНЕУ Вікторія наголошує, військові найперше мають запобігати випадкам булінгу та розповідає про адміністративну та кримінальну відповідальність.

“Військовим потрібно залишатися порядними, військовим необхідно залишатися стресостійкими. Вони повинні попереджати випадки булінгу, зокрема показувати приклад, як повинно бути у хорошому суспільстві. За це може бути як сплата штрафів, так і кримінальна відповідальність за фактом порушення певних статей ККУ чи адміністративного”, – додає студентка юридичного факультету ТНЕУ Вікторія Семенюк.

Психолог військового коледжу розповідає, випадків цькування в їхньому закладі не було, адже курсанти сумлінно підтримують дисципліну. На початку навчального року всі пройшли анонімний тест на адаптацію та продемонстрували позитивні результати. Також Оксана Собчишин радить дітям та батькам, як діяти у випадках булінгу.

“Я раджу не вестися на провокації, а це є провокація. Люди провокують вас на емоції і ви відповідаєте. Не потрібно відповідати, потрібно підійти до цього з розумінням. Батькам в першу чергу я б радила наглядати за дітьми, тому що це такий вік, коли батьки відіграють найбільш важливу роль. Тобто, від 13 років особливо, батькам рекомендую спостерігати за дітьми, тому що тут якраз і міняється їхня позиція”, – каже психолог Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою Оксана Собчишин.

Дітей та батьків закликають бути уважними та не замовчувати випадки насилля, адже щороку від цькувань та агресії страждають близько 60% українських школярів.

Софія Колесник, Тарас Троян, Віталій Куземко, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK