Файне місто

Тернополян навчать, як рятувати людину до приїзду швидкої допомоги

Як реанімувати постраждалу людину, зупинити кровотечу чи накласти джгут – цьому можна навчитись у Тернополі на курсах з надання домедичної допомоги. Форма навчання – заняття за сучасними стандартами. З них більше 70% – це практика. Передає канал Тернопіль1.

Інструктор школи домедичної допомоги Оксана Боднар показує, як надавати домедичну допомогу дитині, яка не дихає. Невідкладна процедура складається з непрямого масажу серця та штучного дихання. Зараз дівчина навчає цьому інших, і каже часто доводиться спростовувати міфи. Один із таких – бити малюка по спині або трясти за ноги, якщо той вдавився їжею. Оксана запевняє, такого робити не можна, це на жаль поширена помилка батьків.

Ази першої домедичної допомоги варто знати всім, кажуть у Товаристві Червоного Хреста України. Тому, у місті вже кілька років поспіль працює школа домедичної допомоги. Сьогодні вони отримали нове приміщення на вулиці Гоголя. Тут проводитимуть два тренінги. Один шестигодинний, а інший на 12 годин. По завершенню тренінгу видають сертифікат. “Вони відбуваються у нас на постійній основі. Як по буднях, так і по вихідних. Інстукторів у нас є 9 і ми підлаштовуємось під групу”, каже тренер школи домедичної допомоги Михайло Бандрівський.

Після проходження курсу учасники стають обізнанішими і знають, що робити у випадках до приїзду швидкої. Адже, кажуть спеціалісти, саме до приїзду медиків часто спливає дорогоцінний час, коли можна врятувати життя чи не допустити погіршення стану. Майбутній медик Михайло і сам неодноразово потрапляв у ситуації, коли теоретичні навички доводилось застосовувати на практиці.

Навчання в школі не безкоштовне. Причина цьому – відсутність державних шкіл з такою спеціалізацією, каже голова Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Олександр Бригадир. На рівні держави цю ситуацію хочуть виправити і в рамках реформи запровадити обов’язкове домедичне навчання.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK