Файне місто

Тернопільський краєзнавець прокоментував петицію про перенесення пам’ятника Пушкіну

13417449_909822762462535_4579000267884811330_nЗараз у Тернополі триває дискусія щодо петиції про перенесення або демонтаж памятника російському поету Олекандру Пушкіну. Думки тернополян розділилися. Своє бачення тернопільський краєзнавець Тарас Циклиняк виклав у «Фейсбук».

Для нього цей об’єкт є символом совка. Він хоче, щоб на цьому місці встановили пам’ятник св.Яну Непомуцькому.

Останнім часом багато розмов про пам’ятник Пушкіну. особисто для мене цей об’єкт є символом совка, який окрім хороших справ наробив багато бід, в тому числі руками місцевих людей. ліричні розмови про його цінність, особисто для мене є образливими, хоча я не виключаю, що він для когось став добрим спогадом про молодість та дитинство.

Розумієш, друже, у нас Галичині, як казала пані Леся, є добра традиція пояснювати дітям «правду життя» шляхом наведення прикладів, а висновки нехай діти собі роблять самі. таких прикладів мені наводили багато і я з часом розумів, що цей пам’ятник біля КДБ є страшною рисою того часу, хоча сам пам’ятник в цьому не винен.

Я не буду вступати в дискусії, мені це не цікаво, а гострих на язик буду банити, бо це непотрібні кухонні балачки.

Там, де стоїть Пушкін здавна була конюшню магістрату, який мали відбудувати на початку 1990-их років, але, мабуть, за нього тоді вступилися.

Я б хотів щоб на цьому місці встановили (перенесли з вул Текстильної з дозволу «опікунів») пам”ятник св.Яну Непомуцькому, який споруджено в 1896 році. Як символ закоханих та подорожуючих, що для сучасного Тернополя особливо актуально.

One Response to Тернопільський краєзнавець прокоментував петицію про перенесення пам’ятника Пушкіну

  1. Ігор коментує:

    Перенести Пушкіна до Москви!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK