Тернопіль

Тернопільський архітектор розповів про порушення у будинку «Набережного кварталу»

2013-12-02-v13bУ місцевих ЗМІ почали активно обговорювати будівництво житлового будинку від фірми «Набережний квартал», що зводиться на вулиці Будного. Тернопільський архітектор Ігор Гордій розповів, які порушення будівельних норм помітив у цій будівлі.

«Є хвиля чуток на цю тему. Я не можу сказати, що там порушені всі норми, тому назву очевидні речі, які можна помітити візуально, адже сам я там не був, лише бачив планування в інтернеті, – каже фахівець, – у будинку відсутні зони відстою з пожежної безпеки на літніх приміщеннях. Майже всі вони закриті віконними  скляними системами, тобто там немає доступу для пожежних драбин. Викликає сумнів інсоляція, особливо квартир, які повернуті на північ. Інсоляція – це норма на освітленість приміщень квартири».

Також він вважає, що у такому будинку має бути не один ліфт, а два. «Сходова клітка має бути незадимлювана з підпором повітря, а два верхніх поверхи мають бути квартирами у двох рівнях. Крім того, потрібно дотримуватися норми 26,5 метрів до рівня під’їзду пожежних машин. Візуально по будівельному майданчику ніби занижена площа самої території під такий великий будинок», – коментує Ігор Гордій.

Фахівець каже, що для об’єктивної оцінки потрібно мати проектну документацію, а щоб чутки не «ходили» містом варто зробити повторну експертизу.

«Це питання неоднозначне, свою думку має сказати будінспекція та експертні організації», – додає архітектор.

 

 

 Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK