Файне місто

Тернопільські спортсмени на «Storvreta Cup» у Швеції

Юні тернопільські флорболісти днями виступили на престижних змаганнях Storvreta Cup. І хоча здобути перемогу тернополянам не вдалося, наші флорболісти зуміли проявити свої таланти на міжнародному рівні та вкотре довести, що у тернопільських спортсменів є чому повчитися суперникам з інших країн.

Це один із ритуалів, які тернопільські флорболісти проводять перед грою. Зараз юні спортсмени тренуються. Нещодавно вони повернулися із шведського міста Уппсала. Там, на престижних змаганнях Storvreta Cup (Сторвета кап), вони посіли третє місце.

ВОЛОДИМИР, ФЛОРБОЛІСТ, КАПІТАН КОМАНДИ (14 РОКІВ): «Це турнір самий міжнародний турнір в світі, він був для нас дуже тяжкий, команди були з різних країн – шведи, фіни. Нам було тяжко, ми вийшли у півфінал, але, на жаль, ми програли».

Через поразку Володимир та інші спортсмени засмутилися. Тим паче, що торік наші старші флорболісти стали переможцями змагань у Швеції. А от тренер хлопців навпаки хвалить, каже, юні спортсмени виступили добре.

МИХАЙЛО КОРОЛИК, ТРЕНЕР І КЕРІВНИК ФЛОРБОЛЬНОГО КЛУБУ «ВІКТОРІЯ»: «Що мене дуже сильно вразило, це гра всіх команд, але хочу виділити наших молодших 7 і 9 рік. В них РЕЗУЛЬТАТИ В МАТЧАХ НЕ РАХУЮТЬСЯ. Тобто на табло завжди 0:0. То наші самі маленькі, 2009 рік, вони 4 рази виграли, одну нічию зіграли і одна поразка. Сьомий рік вони грали просто шикарно».

Флорбол — один з різновидів хокею, грається пластиковим м’ячем і ключкою. Михайло каже, у цьому виді спорту все відбувається швидше, ніж, наприклад, у футболі.

МИХАЙЛО КОРОЛИК, ТРЕНЕР І КЕРІВНИК ФЛОРБОЛЬНОГО КЛУБУ «ВІКТОРІЯ»: «Тут треба постійно рухатись, плюс, дуже важливо мати голову на плечах включати тактичні напрацювання. Тому дуже багато треба тренуватися, працюють і мязи рук, і мязи ніг і спина, все тіло має бути розвинуте».

Юні флорболісти додають, спорт динамічний і цікавий, хоча зізнаються, вдається не одразу.

МАКСИМ, ФЛОРБОЛІСТ (11 РОКІВ): «Не виходило те, що ми ключку не вміли тримати, а оскільки ми не вміли тримати ключку нічого не виходило».

Максим і Костя займаються вже 4-ри роки. Кажуть, за цей час встигли побувати на змаганнях у різних містах.

КОСТЯНТИН, ФЛОРБОЛІСТ (11 РОКІВ): «Це весело, тому що ти там ніколи не був. Ти краще дізнаєшся про інші міста. Бо коли ти дивишся якісь відео по Ютуб це не так інтересно. А коли ти сам у тих містах то це набагато ліпше».

Ще одна запорука успіху юних тернопільських флорболістів – підтримка батьків. Рідні їздять із дітьми на всі змагання.

ІГОР МАКАР, БАТЬКО ФЛОРБОЛІСТА: «Я дуже часто буваю на тренуваннях. Всі ігри на ЧУ я їжджу з ними у Тернополі, у Львові, в Ужгород. Були вони в Польщі взяли 3 місце, і міжнародний турнір був, в Словаччині теж зайняли призове місце. Вже в другий раз Максим їздить у Швецію. Я їздив з ними як фан-група, підтримка, нас було 9 батьків».

Наразі у флорбольному клубі «Вікторія» займаються понад 200 дітей, каже тренер. Заняття проходять на базі шкіл у різних районах міста. А набирати маленьких спортсменів у команди починають уже із 4-х років.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK