Файне місто

Тернопільські школярі знають, як змайструвати “розумний” будинок

Станція юних техніків у Тернополі – те місце, де юні тернополяни навчаються створювати власні винаходи. Вперше у нашому місті тут поєднали напрямок програмування, інженерії та радіоелектроніки в рамках гуртка «Arduino HUB». Відтак, 20 школярів навчаються створювати складні проекти з нуля.

ВОЛОДИМИР, ШКОЛЯР: «Спочатку я ходив на гурток програмування. На канікулах мене зацікавила сама платформа Arduino і я вирішив піти сюди на гурток. Я хочу зробити ___ для себе. Тому що з Ардуїно можна зробити багато цікавих саморобок, той самий розумний дім. Я хочу стати програмістом».

Завдяки платформі Ардуїно діти можуть відчути себе справжніми винахідниками. Вона є простою у використанні і відкриває багато можливостей.

АНДРІЙ ЧУБАТИЙ, КЕРІВНИК ГУРТКА ПРОГРАМУВАННЯ, ІНФОРМАТИКИ ТА РОБОТОТЕХНІКИ: «Елетрофікований пристрій може зробити тепер навіть п’ятикласник. До цього треба було вміти паяти, знати схемотехніку. Я можу собі скласти розумний світильник, наприклад. Ніколи не міг собі й уявити що колись таке зможу зробити».

Перший етап для початківця – урок програмування. Тут за допомогою спрощених програм, школярі вчаться створювати розум майбутніх механізмів. Діти прописують код, переносять його на платформу. А далі, на уроках радіоелектроніки з’єднують вже готову платформу з її електромеханізмами.

РОМАН ГРЕБІНЬ, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА СЮТ: «Різні елементарні конструкції, модульний та макетний монтаж. Плануємо цього року покращити свої вміння з паяльником. Навчитись розрізняти транзистори, конденсатори, діоди та інше. А також пробувати спаяти елементарні схеми, а також звичайні біжучі вогні, до прикладу, що потім дасть можливість виготовляти складніші конструкції».

Ще один напрямок курсу – інженерне моделювання. ТУТ діти створюють об’ємні моделі своїх проектів: від креслення у спеціалізованих програмах до роботи з інструментами.

ВОЛОДИМИР НАКОНЕЧНИЙ, КЕРІВНИК АВІАМОДЕЛЬНОГО ГУРТКА СЮТ: «Зокрема стосовно робота, вони будуть вчитися створювати платформу для робота, який вони зараз програмують. Його можна вирізати на станку або надрукувати на 3д принтері і будуть пробувати вирізати його лазарем».

Дана навчальна програма розроблена викладачами СЮТ та затверджена МОУ. На гурток ходять діти з 5-кл до 9 кл. З їхніх слів, ці заняття неймовірно цікаві, оскільки поєднують в собі різні напрямки.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK