Файне місто

Тернопіль будуть прибирати за новим чітким планом (інфографіка)

Виконком міської ради Тернополя затверджує новий чіткий план прибирання міста у зимовий період. Новий план (дорожня карта) розроблений з врахуванням роботи відповідних служб США та Канади. Як стверджує міський голова Тернополя Сергій Надал «дорожня карта» доповнювалася пропозиціями експертів, а її реалізація дасть змогу очищати місто від снігу за максимально короткий термін.

Перед початком нових снігопадів, які очікуються в Україні вже ближче до Нового року даємо можливість читачам ознайомитися з основними пунктами Дорожньої карти з прибирання Тернополя (з повним варіантом можна буде ознайомитися на сайті Тернопільської міської ради).

shema-opovischennya


Всі роботи взимку розподілені на 4 групи

Попередження – оброблення покриття технологічними матеріалами, що запобігають утворенню ожеледі та сприяють її ліквідації;

Очищення – згрібання, підмітання снігу і сколу та укладання у вали;

Видалення – формування снігового валу з подальшим його механізованим вивезенням у спеціально визначені снігозвалища;

Догляд – ліквідація ожеледі та боротьба із слизькістю доріг і тротуарів.

Відповідальні структури за попередження, очищення, видалення та догляд
pastedgraphicСистема оповіщення населення про початок роботи технологічного транспорту на маршрутах снігоприбирання

Оповіщення населення проводиться міською радою через засоби масової інформації:

 1. Зелений рівень – за виникнення ожеледиці чи потреби прибирання снігу в денний період доби (крім години «пік») при не значних та помірних снігових опадах – за три години до початку роботи техніки.
 2. Жовтий рівень – за виникнення ожеледиці чи потреби прибирання снігу в вечірній та нічний період доби при не значних та помірних снігових опадах – за дві години до початку роботи техніки.
 3. Червоний рівень – за виникнення потреби виконання робіт в будь-який період доби при інтенсивних снігопадах та надзвичайній ситуації – за дві години до початку роботи техніки.

Вказаний час оповіщення надає можливість населенню завчасно скорегувати свої плани щодо подальших дій (добирання до роботи, магазинів, учбових та медичних закладів, тощо), а водіям тимчасово прибрати автомобілі з маршруту слідування технологічного транспорту.

Дуже важливим для недопущення збоїв у роботі транспортної інфраструктури міста є призупинення руху великовагових транзитних автомашин через вулиці загальноміського значення М-19 (15 Квітня,  транспортна розвязка 15 Квітня – Протасевича – Ст. Бандери, Протасевиче, Об’їзна, Микулинецька), М-12 (вул. С. Будного).  

При максимальному червоному рівні оповіщення рух технологічного транспорту проводиться за спеціальною маршрутною схемою:

 1. Маршрут №1 – вулиці Тролейбусна, Бережанська, Гетьмана Мазепи, дамба Тернопільського ставу, Руська, проспект Степана Бандери, транспортна розв’язка вулиць Протасевича, 15 Квітня та проспекту  Степана Бандери;
 2. Маршрут №2 – транспортна розв’язка вулиць Протасевича, 15 Квітня та проспекту  Степана Бандери, вулиця 15 Квітня, проспект Злуки, вулиці Збаразька,  Богдана Хмельницького.

infohrafika-prybyrannya

Заборона стоянки автотранспорту на маршрутах снігоприбирання

Кожен водій повинен максимально утриматись від стоянки автотранспортногго засобу на проїзній частині вулиць у вечірній та нічний період доби та оперативно його прибрати після відповідного оповіщення міською радою.

При червоному рівні оповіщання припаркований транспорт може бути прибраний евакуатором і розміщений на спеціальному майданчику. Витрати на евакуацію, транспортування та перебування авта на майданчику  проводяться за рахунок його  власника (користувача).

Також, не допускається під час дії оповіщання тимчасове переміщення автомашини з проїзної частини на тротуар. Водій такого авта ризикує бути притягненим правоохоронними органами за порушення вимог Правил дорожнього руху України.

Заборона стоянки автотранспорту у дворах житлових будинків

Дислокація авта у дворах повинна бути тільки на спеціально відведених територіях.

Забороняється розміщення автомашин у безпосередній близькості до стін  будинку та дерев.

Після оповіщення міською радою червоного рівня стоянка в дворах житлових будинків.

Місця сніговивозу

 • На майданчику в парку «Топільче» в районі перехрестя вулиць Дружби – Руської (дамба Тернопільського ставу);
 • На території парку «Національного відродження» (заїзд від АЗС «Укрнафта» біля «Алеї здоров’я»);
 • На території відпрацьованого піскового кар’єру на вул. Микулинецькій (за міським кладовищем);
 • На території пустиря навпроти будинку №34А на вул. Текстильній;
 • На території відпрацьованого піскового кар’єру на вул. Пісковій;
 • На території «Савич парку» на вул. Генерала М.Тарнавського.
Експлуатуючим організаціям забезпечувати своєчасне видалення снігу, не допускаючи його забруднення відходами.

Загалом, «Дорожня карта утримання шляхово-мостового господарства Тернополя взимку» – це комплексний документ на 52 сторінки, з яким всі бажаючі можуть ознайомитися на сайті Тернопільської міської ради.

Підготовлено за даними прес-служби ТМР


Loading...
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Пошук

МИ У FACEBOOK