Файне місто

Сучасну амбулаторію європейського зразка відкрили у Великих Гаях біля Тернополя

Нову амбулаторію відкрили у Великих Гаях. Приміщення сучасне і оснащене. Всі робочі місця лікарів обладнали комп’ютерною технікою та підключили до інтернету. Загалом на ремонт амбулаторії було витрачено понад 10 мільйонів гривень. Передає канал Тернопіль1.

У Великих Гаях відкрили нову амбулаторію. Тут просторі приміщення, якісне нове обладнання, а у зонах очікування є телевізори та дитячий куточок. Загалом на ремонт двоповерхової будівлі витратили понад 10 мільйонів гривень. Половина з яких – власні гроші громади. За ці кошти провели усі будівельні роботи та закупили необхідну апаратуру. Завершити задумане вдалось за півтори року. “Великі Гаї мають 5 тисяч жителів і ми ще включили до цієї амбулаторії 5 сіл. Тобто вона буде обслуговувати 6,5 тисяч жителів. Якраз первинна допомога буде надаватись тут. Це і є основне питання, а вже вторинна допомога буде надаватись в обласному центрі”, каже голова Великогаївської ОТГ Олег Кохман.

В медзакладі працюватиме 4 спеціалісти. Це педіатр і троє сімейних лікарів. Одночасно амбулаторія може приймати до 60 пацієнтів. Директор закладу Оксана Луцька наголошує, для прийому людей створені усі умови: є кабінет щеплень, маніпуляційна, денний стаціонар, фізіотерапевтичний кабінет та навіть своя лабораторія.

Місцеві жителі кажуть, для села відкриття амбулаторії – справжнє свято, адже раніше доводилось їздити у лікарню в Тернопіль. Тепер же звернутись за фаховою допомогою можна фактично за кілька метрів від дому.

Загалом на розвиток сільської медицини державою спрямовано 6 млрд грн. На Тернопільщині ж, окрім цієї амбулаторії, будується ще 19 закладів такого типу.

Сергій Балуцький Оксана Задорожна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK