Тернопіль

Сучасні апарати та якісне надання послуг: як функціонує лікарня для дітей у Тернополі

Коли Ольгиному сину було 11 місяців, вона вперше відвела його до відділення відновного лікування Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні. Там серед іншого Тарас проходив парафінові масажі. У хлопчика – церебральний параліч, тому уже 10 років він отримує процедури. Мама Тараса каже – задоволена рівнем надання медичних послуг у закладі.

– В нашій ситуації казали, що невідомо, чи дитина буде ходити, але ми старалися все робити. Треба дивитися по дитині і на те, від яких їй стає краще. Це робота мами, – каже мама Тараса Ольга Верней. – Це постійно треба займатися і міняти процедури. Загалом такий курс складає 10 днів, адже якщо давати більше то буде навантаження на здоров’я і фізичний стан дитини.

Сучасне оснащення та професійний персонал. Щодня відділення відновного лікування Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні відвідує понад 100 малюків з різних куточків області та України. Тут є сучасні кімнати сенсомоторного розвитку, бульбашкові ванни та гідромасажі.

– Є інфрачервона та фінська сауни. Там діти з ортопедичними проблемами проводять групові заняття. Для того, аби розслабити мускулатуру. Там діти проходять теплову процедуру. Окрім того практикують таку практику, неврологи. Завдяки цим саунам, – розповідає лікар-педіатр відділення відновного лікування Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Наталя Шидловська.

Для розвитку кінцівок та вестибулярного апарату у відділенні обладнали спеціальний кабінет з спортивними тренажерами.

– Він використовується з метою механотерапії. Тобто там застосовується лікувальна фізкультура з навантаженням. Там дитина долає вагу свого тіла, або ж працює із заданим медсестрою вантажем для розробки кінцівок , балансування, – додає Наталя Шидловська.

У відділенні працюють з дітьми від 3 місяців і до 18 років. Це малюки з аутизмом, церебральним паралічем, вадами мови та іншими захворюваннями. За рік центр відвідують десятки тисяч маленьких пацієнтів.

– Нам направляють дітей більше з 10 областей України. Тобто їдуть до нас лікуватися дітки за меж області. Ми на сьогодні розвиваємо медичний туризм і притягуємо кошти за меж області. Таким чином робимо певну інвестицію в економіку міста, – каже директор ТНКП “Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня” Андрій Артимович.

З кожним роком відділення розвивають та вдосконалюють медичне обладнання. Все для того, аби кожен з пацієнтів відчув максимальний результат від лікування.

Христина Луцик, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK