Файне місто

Сьогодні українці вшановують перших Героїв, які загинули на Майдані

Минає 5 років від дня, який став трагічним для всього українського народу. На Майдані у 2014 р. загинули перші Герої… Вони назавжди залишилися в пам’яті українців, як борці за волю та Незалежність нашої країни, хоча за національністю були вірменином та білорусом.

ТЕМИ – СЕРГІЙ НІГОЯН І МИХАЙЛО ЖИЗНЕВСЬКИЙ – ПЕРШИМИ ВІДДАЛИ ЖИТТЯ НА МАЙДАНІ 5 РОКІВ ТОМУ

Це – Сергій Нігоян. Хлопець, який вийшов на майдан захистити свою країну і відстояти її права. Сергій запам’ятався нам саме цим відео – де він декламує поему Кавказ, Тараса Шевченка.

А на цих кадрах у Сергія беруть інтерв’ю. Він скромний, прикрашати правду не хоче, каже, що прийшов на майдан захищати свою країну.

«Я спортсмен – здесь стою».

Під час того ж інтерв’ю Сергія зустрічає ще одна журналістка, хвалить, а хлопець ніяковіє.

«Здравсвуйте – и каждий день вас вижу».

Сергій Нігоян дійсно був на Майдані щодня. Там і святкував Новий рік, а не вдома на Дніпропетровщині. А 22 січня – загинув. 20-річний Сергій дістав вогнепальне поранення в центрі Києва під час протистоянь між активістами і правоохоронцями. Це сталось о 6-й ранку. Про Сергія кажуть – мав загострене почуття справедливості. Мабуть через це почуття він і опинився на Майдані. Був там першим і, на жаль, першим загинув.

А це траурна хода імені Михайла Жизневського. Він теж помер від кулі снайпера, на Грушевського. Рівно 5 років тому, 22 січня.

Михайло родом з Білорусії, але переїхав на Україну ще в 2005. На протести хлопець вийшов у перші ж дні. Брав участь в охороні об’єктів Майдану, чергував у наметах, допомагав в роботі УНА-УНСО. Був одним із найактивніших членів організації на Євромайдані.

Це відео зняте за 2 дні до смерті Михайла. Він на барикаді, слідкує за порядком.

Після Майдану Михайло хотів повернутися додому. Але всі плани молодого хлопця перервала куля снайпера. Михайло Жизневський – народжений у Білорусі, він був справжнім українцем. Сміливим і гордим захисником. Сергій Нігоян – з вірменським корінням, але українським патріотизмом й відданістю. Це ті, хто пліч-о-пліч з українцями захищали ідеали Майдану. І ті, хто першими віддали своє життя, за наше з вами краще майбутнє. Героям Слава!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK