Тернопіль

Сільські виборчі дільниці на Тернопільщині були без спостерігачів

DSC09243На Тернопільщині за перебігом виборчого процесу та голосуванням слідкували представники коаліції «За прозорі вибори». 18 осіб стали районними координаторами й інформували про власні спостереження. Найбільше вразила їх низька відвідуваність і відсутність на дільницях спостерігачів.

На території області у день виборів працювали 5 моніторингових виїзних груп, екзит-поли і групи юридичної підтримки.

Координатор Уляна Шевченко розповіла, що її вразила низька явка виборців: «В основному йшли голосувати люди пенсійного віку. Їздили по різних районах і селах, коли запитувалися, чому така низька явка, то нам говорили, що молодь розчарувалася або багато виїхали закордон! Порушень особливих ми не виявили!».

«Ми їздили моніторинговою групою по північних районах: Збараж, Ланівці, Шумськ, Кременець. Була низька явка, десь в 1,5 рази нижча, ніж на попередніх виборах. Здивувало, що відсутні були спостерігачі від політичних партій. Якщо ще в районних центрах по 3-4 спостерігачі сиділи, то в селах були відсутні! По всіх дільницях виявлені були зайві бюлетені. Якщо має бути, грубо кажучи, передано 500 бюлетенів, то на пачці написано « 500», а в середині 510-520, залежно від дільниці. Якщо взяти по Ланівцях, то було від 25 до 85 зайвих бюлетенів, хоча члени дільниці сказали, що вони їх виявили і погасили», – поділився керівник ТМГО «Товариство дружби Тернопіль-Тирасполь» Іван Марчук.

Соломія КручоваLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK