На Тернопільщині любителі “відпочинку на природі” облюбували досить дивне місце для уїкенду – найстарішу церкву в області. Храму вже 250 років, але вандали вирішили, що тут можна спокійно посмажити шашлик.

Найстаріша церква страждає він нелюдів

церква
Вони розпалили багаття і почали готувати м’ясо, навіть не звертаючи ні на кого уваги і навряд чи замислившись над аморальністю свого вчинку. Отець Михайло шокований побаченим. Він знайшов знайшов посеред лісу обвуглені частини храму, в поліцію не звертався.

Оскільки раніше церковне майно крали, але злодіїв так і не знайшли. Більш сподівається на “суд Божий”. Згадує, як закінчилася спроба обікрасти церкву 15-ть років тому.

Шашлик

“Його зловили … А через три місяці він удома один повісився. Я думаю, що Божий суд наздожене кожну людину, яка причетна до справи святотацтва, зневаги до того, що присвячене Богові”, – говорить Михайло Найко, настоятель Свято-Преображенської церкви в ефірі одного з телеканалів. 

Як відомо, територія Чернечої гори, де туристи спалили частину храму, відноситься до Національного заповідника “Замки Тернопілля”. Тут навіть багаття можна розводити. Щоб впильнувати зловити вандалів, тут хочуть встановити камери спостереження.

 Врятувати унікальний дерев’яний храм ще можна. Розібрану церкву потрібно просто заново скласти і замінити знищені елементи. Але для порятунку церкви потрібен мільйон гривень і де його взяти, священик не знає.