Тернопіль

Що не можна робити на Різдво: народні прикмети, повір’я

16c2d174de0e955af3948f6bdfd75aebОдним із головних релігійних свят християн є Різдво Христове. Його святкування поєднане із різноманітними звичаями та традиціями. Також це свято має свої повір’я про те, що не слід робити у цей день, та як не варто зустрічати Різдво.

Вважається, що 7 січня не можна шити та в’язати. Кажуть, що людина, яка шиє на Різдво, буде мати проблеми із зором. Якщо у день Різдва займатися господарськими клопотами – можна накликати хвороби. Також до Водохреща не можна вбивати тварин та полювати у лісі. Одяг, у якому родина відзначає Різдво, має бути святковим, у світлих тонах. Не прийнято святкувати у старих речах. Також дівчатам не можна ворожити у цей день.

За народними прикметами, якщо у день Різдва Христового, 7 січня, йде сніг – рік буде вдалим. На Різдво прийнято ходити у гості найближчих людей. У цей день у домівках запалюють багато свічок. Різдво потрібно зустрічати із посмішкою та гарним настроєм.

За старих часів на Різдво заборонялося робити будь-що по господарству, втрачати яку-небудь річ та упускати дзеркало. Згідно прикмет, якщо Різдво  припадає на четвер – рік обіцяє удачу незаміжнім дівчатам.

З цього дня до Стрітення (15 лютого) прийнято вітати один одного словами : «Христос народився!», у відповідь – «Славiмо його!».

Юля ШвецьLoading...One Response to Що не можна робити на Різдво: народні прикмети, повір’я

  1. Ігор коментує:

    На Різдво забороняється: пропускати святкове Богослужіння, працювати без особливої потреби, вживати алкогольні напої, як правильно зауважено, ворожити, думати про лихі речі і взагалі – грішити ))))) Все інше – забобони, якщо говориться, звичайно, про Різдво, як християнське свято.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK