Тернопіль

Рибалок Тернопільщини просять не займати рідкісну червонокнижну рибу

Рибоохоронний патруль Тернопільщини просить рибалок спряти збереженню у водоймах області рідкісної червонокнижної риби – чопа звичайного.

07_28_t-400x281Чоп звичайний або великий (Zingel zingel) – занесений до європейського червоного списку що перебувають на території Тернопільської області, також занесений до Червоної книги України. Мешкає в басейні Дністра та Дунаю.

Це прісноводна риба гірських та передгірних ділянок річок з швидкою течією, чистою, добре насиченою киснем водою. Цікавим є те, що чоп звичайний найбільш активний вночі, основний корм – личинки комах, черви, рачки, молюски, ікра та дрібна риба.

Тіло риби видовжене, циліндричне, вкрите дрібною ктеноїдною лускою, грудна частина тулуба без луски. Довжина до 45 см (зазвичай до 25 см), вага 200 – 300 г. Два спинних плавця, перший містить не менше 13 променів. Верхня щелепа довша за нижню. По боках тулуба проходить добре виражена бічна лінія, яка заходить і на хвостовий плавець. Забарвлення жовтувато-сіре з темними плямами та більш-менш вираженими смугами.

«Шановні рибалки, якщо Ви впіймали чопа звичайного – обережно зніміть його з гачка та відпустіть у воду, не травмуючи рибу», – закликають природоохоронці.

Тернопільський рибоохоронний патруль нагадує, що відповідальність за незаконний вилов червонокнижних видів визначена ст. 90 КУпАП, якою встановлено розмір штрафу на порушників правил рибальства: від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого.

Крім сплати штрафу, порушники правил рибальства повинні за вилов однієї особини чопа великого відшкодувати завдані збитки в розмірі 246 грн, в розрахунку за кожний екземпляр червонокнижної риби, незалежно від розміру.

 Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK