Тернопіль

“Результатом радянського терору стало не лише фізичне знищення, а й моральні каліцтва”, – Віктор Овчарук на вшануванні пам’яті жертв політичних репресій

Тернопільщина вшановує пам’ять жертв політичних репресій. У Тернополі заходи традиційно відбулися біля приміщення колишнього КДБ, у підвалах якого діє музей політичних в’язнів.

ab34120c39a4fdd31687eadfb3eed79e_XLДо меморіальної дошки жертв політичних репресій поклали квіти голова обласної ради Віктор Овчарук, депутати, державні службовці, представники громадських організацій.

Ще досі достеменно невідома кількість жертв політичних репресій в Україні – їх мільйони.  Деякі фахівці вважають, що за час правління більшовицько-комуністичного режиму (від початку 1920-х і до кінця 1980-х років)  в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб. Багатьох із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, переселення,  депортацію (майже 3 мільйони), каторгу, табори, примусові психіатричні лікарні.

– Радянська репресивна машина знищила кращих, скалічила сотні тисяч осіб, змінила свідомість, психологію не одному поколінню  українців. Таким чином результатом радянського терору стало не лише фізичне знищення, а й моральні каліцтва, які призвели до  ситуації, що маємо нині в Україні на сході – сепаратизм та російську агресію. Голодомор, розкуркулення, ІІ Світова війна та її наслідки нищили Україну звідусіль, залишаючи кривавий слід в історії. Навіть у мирні часи радянська влада викорінювала тих, кого не забрали війни та геноцид – бунтівну інтелігенцію, національно свідомих громадян. Попри усі жахіття комуністичних репресій український вільнолюбний дух уцілів, передавався з покоління в покоління, від батька до сина, від матері до дочки. Адже наша незалежність та воля проросла на могилах безіменних героїв. Сьогодні в Україні віддають шану жертвам політичних репресій. Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю наших Героїв минулого і сьогодення –  Героїв Небесної Сотні, загиблих у бойових діях на сході. Пам’ять про них залишиться у віках. Слава Україні! Героям слава!  зазначив очільник обласної ради Віктор Овчарук.

Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK