Тернопіль

Проплачені фейкомети намагалися позбавити десятків мільйонів гривень Тернопільську громаду

Одна з тернопільських «жовтих газет», яка спеціалізується на публікації фейкових матеріалів, знову потрапила у скандал. Маніпулюючи неперевіреною інформацією газета намагається позбавити Тернопільську громаду десятків мільйонів гривень. Що в час пандемії та економічної кризи вкрай важливо.

 unnamedЩо «нарозслідували» журналісти:

Цього разу – про комунальні приміщення за адресою вул. Тролейбусна,7 та про нібито збитки, які несе громада міста у зв’язку з прийняттям рішення «Про приватизацію об’єкта комунальної власності», яким включено даний об’єкт в перелік об’єктів, які підлягають викупу орендарем. Які збитки, у чому вони проявляються – ні слова. Головне – збитки.

 Яка ситуація насправді:

Міська рада хоче отримати додаткові надходження у бюджет. Для цього визначаються об’єкти, які не використовуються міською владою, але можуть бути корисні для малого та середнього бізнесу. Щоб місто отримало додаткові надходження, щоб за умови додаткових величезних витрат на медицину та освіту, у Тернополі продовжувалися інфраструктурі проекти, й надалі ремонтувалися дороги та двори.

Тому у ситуації навколо Тролейбусної, 7 немає жодного скандалу. Запущена процедура конкурсного відкритого продажу комунальних приміщень. Відповідно до Закону.

Ринкову вартість цих приміщень буде встановлювати експерт під час проведення незалежної оцінки, а кошти від продажу приміщень – надійдуть у міський бюджет. За попередніми розрахунками ця сума сягатиме декілька мільйонів гривень. Дуже важливо, що й землі під даним об’єктом надалі залишаються у комунальній власності міста.

Тобто насправді громада отримає величезні прибутки, а не збитки.

А тепер найцікавіше. Для чого газеті потрібно роздмухувати новий фейковий скандал і хто за цим стоїть?

«Чорні гроші» для газети:

Це один зі способів заробляння так званих «чорних грошей» для газети. Тиражі тернопільських газет щомісяця стрімко падають, а головному редактору треба заробляти. Тому й беруться вони за фейкові «розслідування». Виставляють свій гонорар.

Як же працює схема.

Є замовник!

Підприємці, які хочуть заволодіти комунальними приміщеннями. Але вони як вогню бояться відкритого аукціону. Бо звикли захоплювати такі об’єкти за безцінь, через зв’язки та підкилимні ігри.

Є виконавець!

Фейкові газети. «Чорним журналістам» платять декілька тисяч гривень і вони роздмухують скандал. Фейковими публікаціями намагаються викликати суспільний резонанс. Головна мета якого – зірвати аукціон. Щоб замовник зміг захопити майно «по-старому».

Так ділки витрачаючи тисячі, а економлять мільйони. Але не цього разу.

У Тернополі зламали «чорні схеми»:

Міська рада офіційно звернулася з вимогою до редакції видання «Номер один» в найближчому номері спростувати опублікований матеріал, оскільки він є недостовірним та неправдивим. У разі відсутності спростування, Тернопільська міська рада буде звертатися у судові інстанції.

Нагадаємо, газету «Номер один» неоднаково ловили на фейках. Для прикладу, рішення міськрайонного суду 29.05.2020 року, яким був задоволений позов міської ради щодо примусового спростування недостовірної інформації. І газета «Номер один» спростувала свій фейк.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK