Тернопіль

Правоохоронці Тернопільщини у ці дні посилено нестимуть службу

Правоохоронці, нацгвардійці, надзвичайники, фахівці Державної міграційної служби. Напередодні позачергових виборів до парламенту всі перейшли на посилений режим служби. Додатково з Києві на Тернопілля направили 120 поліцейських, аби забезпечити порядок у день голосування. Готові до надзвичайних ситуацій і рятувальники. На чому наголошують фахівці як виборцям, так і кандидатам – дивимося в сюжеті Т1 Новини.

До позачергових виборів готуються правоохоронці, надзвичайники і спостерігачі на Тернопільщині. Загалом у нашій області 21 липня відкриють одну тисячу 123 виборчих дільниці. На великих ДВК працюватиме по двоє поліцейських. На малих і середніх – по одному, зазначили в обласному управлінні Нацполіції.

– Щоб забезпечити охорону дільниць і порядок до процесу голосування, під час, а також після того як завершать роботу дільничі виборчі комісії, – каже начальник Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Богомол. – Додатково нам направили 120 працівників центрального апарату Нацполіції України, які зранку вже прибули і роз’їжджаються по районах, де будуть отримувати бюлетні.

Наразі ж правоохоронці склали 50 протоколів про адміністративні порушення пов’язані із виборчим процесом.

– Аналізуючи судову практику за попередній виборчий процес хочеться звернутися до суддів дотримуватися строків розгляду справ. Тому що в нас було ряд випадків, коли справи закривали через закінчення терміну, – каже громадська омбудсменка із захисту виборчих прав у Тернопільській області Ольга Мазаєва.

На посилений режим служби перейшли і нацгвардійці.

– Залучаємся на 5 округах у складі резерву для надання допомоги і забезпечення громадського порядку під час проведення позачергових виборів, – каже командир 2 стрілецького батальйону військової частини 3002 Західного територіального управління Національної гвардії України Дмитро Гуртовський.

На посилений режим роботи перейшли і надзвичайники. Зокрема, 21 липня, у день виборів, у кожному приміщенні, де працюватиме виборча дільниця, організують протипожежні пости.

– Їхнє завдання – це оперативне реагування на можливі виникнення пожеж або інших надзвичайних подій та первинне реагування основних підрозділів, – каже начальник управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області Віктор Маслей. – Окрім цього пожежні підрозділи, які будуть біля окружних виборчих дільниць будуть забезпечені генераторами резервного живлення і зможуть забезпечити роботу і подати електроенергію

Аби кожен житель Тернопільщини, якому уже виповнилося 18 років, зміг проголосувати 21 липня, і в суботу, і неділю працюватимуть підрозділи Державної міграційної служби.

– Також буде здійснюватися вклеювання фотокартки в паспорт-книжечку. Також у суботу і неділю працюватимуть ЦНАПи у Тернополі, Великих Гаях та у Шумську і паспортний сервіс у Тернополі, – додає начальник управління Державної міграційної служби у Тернопільській області Ярослав Давибіда.

Нагадали краянам і про те, які саме документи треба брати із собою у день голосування. Наголосили й кандидатам, що у п’ятницю, 19 липня, о 24-й годині завершуються час, коли можна агітувати. Субота і неділя – дні “тиші”.

– 3 хочу зазначити та закликати усіх учасників виборчого процесу, зокрема, виборців що у день голосування потрібно дотримуватися закону. Нагадаю, підставою для видачі бюлетеня є наявність відповідного посвідчення, а саме паспорта громадянина України, – каже координаторка спостереження громадянської мережі ОПОРА за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка.

Загалом правопорядок у день виборів 21 липня на Тернопільщині забезпечуватимуть понад 2 з половиною тисячі правоохоронців, нацгвардійців та надзвичайників.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK