Файне місто

“Пощастило тобі з дружиною”, – тернополянка

Що б хто не казав, а від уміння жінок не зіпсувати ні собі, ні іншим настрою, обернути на жарт несподівану, але не важливу в житті ситуацію багато залежить. Проте ми не завжди вміємо погасити те, що ще не розгорілося. А могли б, якби не наша гординя. Ці роздуми нагадали мені історію, яку часто переповідають у товаристві, коли виникає дріб’язковий конфлікт між подружжям.

00001511

…Василя в селі називають чоловіком «забавним». Він сам про себе, сміючись, каже, що не йде з весілля доти, поки не завдасть музикантам бубен на плечі. Дружина Наталя не гнівається, бо добре вивчила вдачу свого чоловіка. Проте не знаю, як повелися б багато жінок у ситуації, про яку розповім.

На початку застілля на одному з весіль Василь узявся відкорковувати шампанське й ненавмисно облив ним нарядну сукню Наталі. Гості, котрі сиділи поряд, чекали бурхливої реакції з її боку. Але розумна жінка змахнула хустинкою із сукні те, що ще не встигла ввібрати тканина, й спокійним тоном сказала до сусіда по столу: «Добре, що ви пересіли далі. А це — нічого, висохне…»

Усі здивувалися, що дружина й словом не дорікнула чоловікові за необережність. І настрою їй облита шампанським сукня не зіпсувала. Таке вміння керувати своїми емоціями, не надавати значення тому, що могло б зіпсувати свято, дивує і захоплює. Не одна жінка на тому весіллі, мабуть, зауважила про себе, що ніколи не змогла б повестися так спокійно, як Наталя, в подібній ситуації.

А Наталя Андріївна справді виняткова жінка. Її чоловікові часто говорять: «Пощастило тобі з дружиною: і красива, і розумна». Він у відповідь гордо киває на знак згоди головою і всміхається з-під посивілих вусів, бо давненько вже став дідусем. А Наталя Андріївна вже майже сорок років надає пацієнтам першу медичну допомогу. Коли за викликом приїжджає «швидка» й хвора людина бачить Наталю Андріївну, то в неї відразу з’являється впевненість у тому, що все буде добре. Адже в трудовій книжці медичної працівниці один запис, який відкрив їй дорогу до людей через розділення їхнього болю.

Нехай же сім’я, про яку розповіла, надалі буде щасливою. Хай негаразди і різні дрібниці життя проходять повз неї.

Станіслава ЯРІШ, с. Воля Теребовлянського району.


Loading...
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK