Тернопіль

Поліцейські Тернопільщини навчаються протидіяти домашньому насильству

Спеціальний тренінг щодо реагування на звернення осіб, які потерпають від домашнього насильства розпочалися 19 серпня на базі тренінгового центру Головного управління Нацполіції Тернопільщини. 40 поліцейських, серед яких оператори лінії «102», працівники ювенальної превенції, слідчі та дільничні офіцери здобуватимуть необхідні навики як реагувати на сімейно-побутові конфлікти, де застосовується насилля.

Зі слів помічника голови Національної поліції України Андрія Ткачова, домашнє насилля є дуже поширеною проблемою, до якої необхідний комплексний підхід. Саме тому поліція, як сервісна служба, має реагувати на такі злочини ефективно і цільно.

-Вже найближчим часом в усіх регіонах країни працюватимуть спеціальні мобільні групи поліції для реагування на домашнє насильство під назвою «Поліна». – Ми вже розпочали підготовку поліцейських для того, щоб вони могли оперативно реагувати саме на випадки домашнього насильства, – розповів помічник глави НПУ.

Одне з основних завдань тренінгу – навчити працівників поліції не лише притягнути до відповідальності кривдника, а й максимально допомогти потерпілій стороні, тобто надати психологічну, юридичну допомогу, надати тимчасовий притулок.

Про важливість навчань наголошує і координатор проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко. Зазначає, що нові знання необхідні насамперед операторам служби «102», адже вони є першою ланкою, до яких люди звертаються за допомогою.

Обговорять учасники проекту і психологічні аспекти роботи з постраждалими від насилля.

– Поліцейський, який працює на лінії 102 повинен насамперед розвинути психологічну стійкість під час виконання завдань, грамотно спілкуватися, уміти акумулювати отриману інформацію в умовах екстремальності та передати іншим інстанціям, – каже начальник сектору психологічного забезпечення Михайло Козюк.

Відповідними психологічними навиками повинні володіти і працівники, які виїжджають на виклик про домашнє насилля: грамотно спілкуватися як з кривдником так і з його жертвою, уміти налагодити діалог з неповнолітніми чи малолітніми дітьми.

Начальник Нацполіції краю Олександр Богомол подякував організаторам та координаторам проекту за співпрацю зазначивши, що усі учасники тренінгу матимуть змогу не тільки застосувати корисні знання на практиці, а й передати отриманий досвід своїм колегам.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK