Тернопіль

Подружжя з Тернополя створює мультфільми, які дивляться у різних куточках світу

Англомовні мультфільми, які дивляться у різних куточках світу, створюють у Тернополі.

В однокімнатній квартирі подружжя Кутенських впродовж 2 років пише музику, створює анімації і навіть озвучує мультиплікаційні стрічки. Пригадують, перший мультик, який створили – був про слимака. Його хронометраж до 1 хвилини, а робота зайняла декілька тижнів.

“Він був коротенький. Перший герой був Павло “Супер слимак”. Слимачок був симпатичний. В нього немає рук, тому його було легко анімувати, на ньому я і вчилася”, – розповідає Катерина Кутенська.

Для каналу “Тернопіль1” молоді мультиплікатори показали залаштунки процесу творення мультиків. Перший етап – написання сценарію. Ним займається Роман. Хлопець каже, щоб написати 12 хвилинний мультик іноді треба й декілька місяців.

“Написання сценарію триває стільки, скільки йде розробка епізоду. Я можу написати його за тиждень, після цього ми вносимо корективи і у нас є різні версії сценаріїв. Після цього ми можемо частину викинути і вкінці знову повернутися до цього”, – додає Роман Кутенський.

Коли сценарій вже готовий Катерина починає створювати ілюстрації. Дівчина розповідає, для того, аби персонаж в кадрі рухався, вручну покроково переміщує кожну деталь.

Один з найцікавіших процесів створення мультфільму – озвучення героїв. Для цього в квартирі облаштували міні-студію звукозапису. Україномовну версію мультиків озвучує подружжя та їх знайомі, а англомовну волонтери з інших країн.

“Ми сиділи і придумували голоси для різних персонажів. Трьох із них озвучую я: папугу з хрипким голосом, у кота мій звичайний голос, у собаки теж мій, але я його трошки змінюю, а саме роблю трошки нижчим, тому він звучить кумедно”, – додає Роман.

Подивитися готові роботи тернопільських мультиплікаторів можна на їх сторінках у соціальних мережах. Тут окрім готових мультиків є і навчальні відео, на яких можна побачити процес створення анімації. Зараз на інтернет-каналі подружжя виходить серія мультфільмів “Самі по собі”.

В планах тернопільських мультиплікаторів й далі створювати продукт, який любитимуть не лише діти, а й дорослі по всьому світу.

Христина Луцик, Оксана Задорожна, Дмитро Лехман, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK