Файне місто

Шопки з Тернополя відправляють у музей в Зарваницю

На фестивалі зимового фольклору «Нова Радість Стала» в Тернополі виступили 23 колективи, які прославляли народження Христа та дарували позитивний настрій містянам і гостям Файного міста. Також відбулося нагородження переможців конкурсу «Феєрія новорічного міста».

ТЕМА: ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ШОПКИ ВІДПРАВЛЯТЬ В МУЗЕЙ С. ЗАРВАНИЦЯ

Тернополяни проводжали зимові свята на Театральному майдані міста під співи та виступи 23-х колективів. На фестивалі зимового фольклору «Нова Радість Стала» підбивали й підсумки конкурсів. Учасники змагались в номінаціях за найкращу коляду та вертеп, оригінальний декор ялинки і міста. А також на фестивалі відбулось суперництво за найкраще виготовлення шопки. Про власну роботу розповідає один з переможців – учень Тернопільської Художньої школи імені Бойчука.

РОМАН ШПАК, УЧЕНЬ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ ІМЕНІ М.БОЙЧУКА: «В цьому конкурсі я приймаю участь багато років поспіль. Цього року я це робив з допомогою тата та старшого брата. Я дуже люблю різдвяні свята. Їх ми зустрічаємо в родинному колі».

Батько та вчитель хлопця Андрій Шпак розповідає, робили шопку більше місяця. Для цього використовували дерево та інші підручні матеріали.

АНДРІЙ ШПАК, ВИКЛАДАЧ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ ІМЕНІ М.БОЙЧУКА: «Це дуже цікаво. І подивитися, яким чином кожен може прославити Христа».

Цього року в нас виникла така ідея, що ангел прославляє Христа у вигляді дзвоника і несе це Різдво на нашу Україну.

Даний макет стане одним з перших, що відправлять в колекцію Різдвяних шопок Марійського Духовного центру села Зарваниця. А також туди потраплять ще три роботи із цьогорічної номінації, розповідає начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради.

ОЛЕКСАНДР СМИК, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Це несподіване бажання і авторів, й комісії, що відзначала деякі роботи як оригінальні. Марійський Центр має можливість зберігати ці роботи. А ми щороку маємо прекрасні авторські роботи. Це і дитячі, й дорослі шопки, цілі колективи їх роблять. І ми в цьому році вирішили зробити таку ініціативу».

У конкурсі «Феєрія новорічного міста» було три номінації: «Зелена модниця», в ній перемогли Тернопільська вечірня школа та ПП «Дружба-СервісЖитло», у номінації «Настрій дарований серцем» Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола та ОСББ «Довженка, 6А», в номінації «Карнавал прикрас» перше місце отримали Тернопільська спеціалізована школа №24 та приватне підприємство «Італійська хімчистка». Також під час фестивалю відзначили Церкву святого апостола Петра.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK