Тернопіль

Ольга Шахін започаткувала флешмоб в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей

Бібліотеки мають бути сучасними, цікавими і креативними, щоб залучати все більше читачів. Про це йшлося на Всеукраїнській конференції директорів бібліотек. На ній також започаткували цікавий флешмоб. Він допоможе юним читачам закохатися у книжку. Про це далі у сюжеті Т1 Новини.

В Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбувається конференція «Сучасна бібліотека для дітей – платформа для культурного розвитку громади”. Вона зібрала бібліотекарів з усіх куточків України. До них долучилася Ольга Шахін і запропонувала організувати флешмоб по всій Україні.

– Користуючись нагодою, я вирішила принести сьогодні принести книжку в бібліотеку і оголосити флешмоб, – каже голова Тернопільського осередку ВГО “Асоціація жінок України «Дія»”, радниця міського голови Тернополя Ольга Шахін. – Прошу усіх долучатися до флешмобу «Принеси книжку в бібліотеку», прошу, долучайтеся.

– Такий формат поповнення фондів дуже позитивно сприймається в бібліотеках, тому що нова книга дуже потрібна юному користувачеві. І якщо в суспільстві є такий посил, щоб надавати книжки, то це дуже добре, – додає директорка Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей Ольга Прокопович-Ткаченко.

Директорка Тернопільської обласної бібліотеки радіє ініціативам «Дії», які допомагають привабити читачів новими і цікавими книгами.

– Треба не забувати про духовне, це є книжка. І будь-яка бібліотека, яка є нині чи в селі, чи в місті, розуміють, що без книжки бібліотеки мертві, без книжки бібліотеки не виконують своєї функції. А якщо немає нової книжки, то така бібліотека нікому не потрібна, – каже директорка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька.

Працівники Національної бібліотеки України для дітей проїхали багато регіонів, аби вивчити ситуацію в тамтешніх книгозбірнях. І щоб дізнатися, що потрібно, аби їх модернізувати.

– В суспільстві побутує думка, що люди, особливо діти, не читають. Що бібліотеки потрібні чи не потрібні. Є такий внутрішній діалог в суспільстві. І на моє велике переконання бібліотеки є великою складовою гуманітарної політики нашої гуманітарної політики нашої держави, – розповідає генеральна директорка Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко

– Під час цих візитів намагалися зрозуміти, що в умовах децентралізації, що має людина і як трансформуються наші бібліотеки. Долучаючись до таких заходів, які проводить міністерство культури за участі національної бібліотеки України для дітей. Секретаріат Уповноваженого був долучений до двох заходів, – додає директорка департаменту моніторингу соціальних прав секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Світлана Глущенко. – Під час якого ми могли побачити ці проблеми, які піднімають керівники даних закладів».

Приєднатися до флешмобу можуть усі охочі тернополяни. Бібліотекарі обласної дитячої книгозбірні чекають на нові та цікаві книжки, які сподобалися б юним читачам.

Оксана Смільська, Антон Марчевський, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK