Тернопіль

Новий підхід до складання екзамену ОСКІ запровадили у медичному університеті

Об’єктивний структурований клінічний іспит. Він є невід’ємною частиною перевірки якості знань студентів-медиків і їх практичних навичок. Цього року в Тернопільському державному медичному університеті запровадили новий підхід до складання цього екзамену, повідомляє канал Тернопіль1.

Студенти Тернопільського державного медичного університету діляться емоціями після здачі об’єктивного структурованого клінічного іспиту, або ОСКІ. Майбутні медики складають його з 2006 року.

“ОСКІ це іспит, який передбачає оцінку рівня знання студентами виконання практичних навичок. Передбачають оцінку знань на курсах від 3 до 5, відповідно до рівня складності”, пояснює керівник групи з організації з проведення ОСКІ Надія Пасяка.

Студенти показують практичні навички на 12 станціях, де викладачі оцінюють їхні вміння. Учасники групи заходять одночасно, у кожного є маршрутний лист і 6 хвилин на виконання завдання. Після проходження усіх дванадцяти станцій група виходить через інший вихід, аби не передати інформацію наступним студентам. Серед станцій – фізикальне обстеження педіатричного пацієнта та акушерства.

Викладачі зізнаються, спершу студенти по-різному реагували на такий іспит. Якщо у минулі роки час на виконання завдання на кожній станції був різним, цього року він лімітний – 6 хвилин. Проте, зізнаються студенти, їм до вподоби такий формат.

У медичному університеті зазначають, постійно намагаються удосконалювати свою роботу. Для цього використовують закордонний досвід. Так було і з іспитом ОСКІ.

“Ми послали своїх викладачів на стажування в Грузію, Польщу, де цей іспит уже повноцінно впроваджений. І вони перейняли досвід. Ми постаралися зробити іспит на рівні, як це відбувається у західних країнах”, каже ректор ТДМУ Михайло Корда.

Він додає, іноземні практики щодо ОСКІ запроваджують успішно і одними із перших в Україні серед закладів вищої освіти. До тернопільського університету звертаються навіть з Міністерства охорони здоров’я, аби перейняти досвід і запровадити його по всій Україні.

Яна Полухіна, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Тернопіль 1.



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK