Тернопіль

«На тяглості патріотичних поколінь будується та розвивається держава», – Віктор Овчарук під час відкриття меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви»

«Зведення таких меморіалів, як Вовчухівський,  – велика справа, адже символізує нашу пам’ять, нашу вдячність героям. Ми і зобов’язані пам’ятати їх подвиг. Лише на тяглості патріотичних поколінь будується та розвивається держава».

 bf6378256d615bcab2923238805cdc3f_XLНа цьому наголосив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук під час церемонії відкриття та освячення Меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви», що на Львівщині.

– Це складний період української історії, коли кращі патріоти нашої Вітчизни боролись за шанс отримати довгоочікувану державність. Після утворення Західноукраїнської Народної республіки (ЗУНР), українці були змушені вступити в бій з поляками, які прагнули включити територію Галичини до складу своєї майбутньої держави. Маючи військову перевагу, вони окупували значні простори краю. У минулому році ми відсвяткували у Тернопільському краї 100-ліття Чортківської офензиви – у період 8–28 червня 1919 року Українська Галицька армія (УГА), затиснута у невеликий трикутник біля Чорткова на південному сході Галичини, провела успішний наступ і просунулась вперед більш ніж на 150 км. Не дивлячись на меншу чисельність, брак озброєння і боєприпасів, українська армія звільнила десятки населених пунктів. Переконаний, ми нині повинні  зробити висновки з тих історичних подій, адже історія дає недвозначні уроки: ситуація, в якій тоді опинилася молода Українська держава була вкрай несприятливою. Внаслідок відверто зрадницьких дій Директорії у Києві Україна залишилась майже без зорганізованого війська. Наслідком такої “політики” стала сумна та в той же час героїчна оборона Крут, де жменька студентів та вчорашніх школярів мусила скласти голови у бою із 4000 московсько-більшовицькою ордою Муравйова. В той же час, на західних теренах країни, українські війська вели запеклі бої із Польщею, визволяючи свої споконвічні землі від давніх гнобителів. У своїх спогадах Гетьман Скоропадський писав: «Я глибоко переконаний, що північний більшовизм до нас би не проник, якби весь державний апарат був цілий і українські партії не сприяли б агресорам». Вам це нічого не нагадує?! Робімо висновки з історичних уроків, пам’ятаймо  своїх героїв, славимо їх!  зазначив очільник Тернопільщини, звертаючись до учасників урочистостей.

Священнослужителі відправили молебень та освятили меморіал. Присутні  поклали квіти, а військовослужбовці вшанували пам’ять загиблих салютом.

Довідково: Вовчухівська офензива – наступальна операція Галицької Армії  з 17 лютого – по 18 березня 1919 року під час польсько-української війни 1918-1919 років. В ході Вовчухівської офензиви воїни Галицької Армії перерізали залізничне сполучення між Львовом та Перемишлем в районі Вовчух, повністю оточили та взяли в облогу Львів.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK