Файне місто

На Тернопільщині віднайшли давню чудотворну ікону (фото)

У Тернопільській області віднайдено давню чудотворну ікону ХVІІ століття і хрест-релікварій у греко-католицькому храмі с.Устя Зелене Монастириського району, пише сайт Тернополяни.

Тривалий час вважалося, що чудотворна копія образу Белзької Божої Матері, яка здавна зберігалася в цьому соборі, зникла. Але нещодавно священик і місцеві парафіяни вирішили уважніше придивитися до однієї з храмових ікон.

Аби утвердитися в здогадках, що саме вона і є тією призабутою святинею – образ відправили на реставрацію та експертизу в музей Свято-Успенської Унівської Лаври.

null

Фото: Тернополяни.

Група реставраторів сакрального мистецтва підтвердила, що ця ікона має велику сакральну та духовну цінність.

Майстри запевнили, що первісні лики святих замальовані у 1920 роках. Сама ж ікона датується сімнадцятим століття, а ризи – серединою вісімнадцятого.

«Перед нами повстала зовсім інша ікона, стиль виконання якої притаманний ХVІІ століттю: строгі виразні риси Богородиці, миле ніжне обличчя Ісуса, чітко вимальовані елементи одягу Матері та Сина. Ошатний, дорогий, гарний одяг: величні корони, прикраси на шиї, коралі, брошки, оздоблені рукави, чітко вимальовані руки.

Залишив слід на обличчі Мадонни і радянський час – лик Матері Божої прострелений 4 кулями. Єдине свідчення про дану ікону, що з страхом і трепетом розповідають жителі нашого села : «Стріляв місцевий «поліцейський» у 1947 році», – повідомили в парафіяльній комісії у справах реставрації ікони собору Пресвятої Богородиці в с. Устя Зелене.

null

Фото: Тернополяни.

Результати дослідження представили архиєрею Бучацькому УГКЦ єпископу владиці Дмитру Григораку, з проханням, якщо спеціальна комісія підтвердить значимість ікони, надати парафії Собору Пресвятої Богородиці в с.Устя Зелене відпуст.

Слід додати, що крім ікони був представлений хрест-релікварій, який знаходився у святилищі храму. Тепер комісія має встановити, чи в ньому вміщено частинку з Животворящого Хреста Господнього.

Повернення оновленої та відреставрованої ікони до храму заплановане на 26 серпня 2018 року.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK