Файне місто

На Тернопільщині у літній сезон особливою популярністю користуються сплави Дністром

Сонце, вода, спеціальні сплав засоби. Журналісти Т1 Новини вирішили не лише показувати екстрим на своїх екранах, а й випробувати його на собі. 40 учасників подолали нелегкий шлях водою. На рафті кілька годин під палючим сонцем. Але головне – до цієї акції залучили і людей, які ніколи не думали, що зможуть займатись рафтингом. Повідомляє Т1 Новини.

Сплав по Дністру справа цікава, але не легка. Особливо для першачків. А тут таких чимало. Добре, що профі допомагають. Спершу – теорія. Працівники ДСНС, водолазна служба і медики інструктують. На прикладах показують, що робити якщо впали у воду, чи як рятувати у надзвичайних ситуаціях. Окрема тема – аптечка для сплаву.

Рятувальники кажуть, перед тим, як дозволити сплав Дністром особисто перевірили безпечність маршруту.

Теорія позаду – далі на березі готуємо до спуску на воду плавзасоби – це катамарани, сапи, рафт, навіть каяк. Допомагають з обмундируванням юні волонтери, які роками сплавляються.

Отак, з налаштуванням на відпочинок йдемо до роботи. Кожен займає свої місця. Що важливо, сьогодні допомагаємо сплавлятись людям з особливими потребами. Павло Древницький сидячи в інвалідному візку, чекає сплаву з нетерпінням, каже робитиме це вперше, але зовсім не боїться виходити на воду.

Разом з Павлом приїхав цілий бус людей з різними нозологіями. Це люди на інвалідних візках, з загальними захворюваннями, і навіть дитинка з інвалідністю. Кожен очікує лише на приємні враження, і зізнаються, готові до того, що пливти доведеться кілька годин.

Тепер головне – практична підготовка. На великі катамарани прилаштовуємо візки, спеціальні сидіння для інвалідів, кожному в руки весло – і перші плавці вже на воді. Відмінність їхнього катамарана – прапор України.

Далі несемо до води рафт. У цьому надувному човні пливтиме команда журналістів. Нас лише 5 . І звісно професіонал, що задаватиме ритм і регулюватиме курс. А коли всі плавзасоби на воді – починаємо долати десяток кілометрів, аби відчути на собі, що таке сплав і релакс на воді.

Дорога не легка і не коротка. Сонце, спека, тим паче, течія сьогодні нам не допомагає. Веслами працюємо на повну. І ось – берег. Плавзасоби забираємо з води і помічаємо посмішки на обличчях.

Однією з тих, хто вперше сплавлявся Дністром – Олена Мойсюк. Вона, як і чоловік – “візочники”. Тож каже, навіть мріяти не могли про те, що колись зможуть займатись такими звичними для туристів речами як сплав.

Серед тих, хто вирішив долучитись до сплаву як волонтер – Сергій Волошин. Це перший його вихід на воду, але каже, найбільше задоволений тим, що мав змогу допомогти людям з інвалідністю.

Начальник управління туризму ТОДА Ростислав Яцків каже, ця програма існує вже 2 роки. Її назвали “Подорожуй безпечно”. Саме тому до сплаву долучили загалом 40 учасників і волонтерів, серед них люди з інвалідністю.

І коли руки потомлені, а емоції переповнюють – учасники отримують подарунки і на вечерю – бограч. Тепер, вже з друзями по сплаву, ми прощаємось і повертаємось у звичне життя, розуміючи, що організувати собі такий екстримальний відпочинок легко та головне – пам’ятати про безпеку.

Юлія Валах, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK