Тернопіль

На Тернопільщині реформують інтернатні заклади

На Тернопільщині запроваджують проект, завдяки якому діти повернуться з інтернатних закладів у сім’ї. Про це розповіли на зустрічі з представниками громад нашої області. До реформування інтернатів залучають спеціально створену групу експертів, повідомляє Т1 Новини.

На Тернопільщині триває проект щодо реформації інтернатних закладів. Експерти запевняють, перш ніж прийняти рішення, як саме реформувати той чи інший заклад,необхідно вивчити ситуацію на місцях. Тому вже не вперше проводять зустрічі із представниками районних державних адміністрацій, міських рад, ОТГ та міжвідомчо-робочої групи. Протягом останній трьох днів обговорювали сімейні ситуації дітей, які перебувають цілодобово в інтернатних закладах Тернопільської області.
“Відбулася робоча зустріч з групою, яка працює в Тернопільській області. З метою повернення дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування з інтернатних закладів у сім’ї. Тому, що все таки найкращою формою виховання є сімейні”, – каже начальник служби у справах дітей Тернопільської районної державної адміністрації Олександр Романцов.

Експерти наголошують, головна ціль проекту – повернути якомога більше дітей у їхні сім’ї та забезпечити належне виховання, аби у майбутньому вони були повноцінними членами суспільства.

“Є складні випадки, ми їх обговорюємо і разом шукаємо рішення, щоб вони були в найкращих інтересах дитини. Є проблеми, які не можуть вирішитися  на рівні району чи сільської місцевості, зокрема це створення інклюзивно-ресурсних центрів, немає інклюзивної освіти, введення фахівців із соціальної роботи. Нема кому супроводжувати сім’ї”, – каже експерт проекту про реформування інтернатних закладів Лариса Пєтухова.

У Тернопільській ОДА кажуть, реформування інтернатних закладів це справа не одного року. Проте переконують у цьому напрямку працюватимуть і далі.

Оксана Рогачук, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK