Тернопіль

На Тернопільщині презентують виставку робіт учасниць Мистецької резиденції

У Збаражі презентували виставку робіт учасниць Мистецької резиденції імені Назарія Войтовича. Це щорічна Всеукраїнска програма для митців, під час якої створюють проєкти на певну тематику, розповіла кураторка Людмила Ничай.

2d8b7eb9c2c42f43За її словами, цьогоріч учасники мали виготовити роботи на тему “Нова людська натура”.

Мисткиня з Києва Альона Кузнєцьова презентувала скульптури з кераміки. Каже, участь у цій програмі бере вдруге. Цьогоріч створила 4 роботи. Одну зі скульптур Альона назвала на честь завідувача Мистецької резиденції Юрія Войтовича.

Ще одна учасниця Мистецької резиденції – художниця Світлана Аграновська , вона намалювала портрети жителів села Травневе. Каже, за два тижні встигла зробити три картини. Після проєкту, розповідає, планує намалювати ще 7:

“Мій проєкт має назву “Портрет на тлі пейзажу”, в ньому мені було цікаво дослідити, взагалі поспілкуватися з жителями села Травневе, як вони взаємодіють з пейзажем, який їх оточує. Для свого проєкту я фотографувала людей, жителів села і поєднувала їх фотографії з краєвидами села, використовувала для цього цифрові колажі”.

Кураторка програми Мистецької резиденції ім. Назарія Войтовича Людмила Ничай розповідає цьогоріч взяли участь у програмі чотири мисткині, на презентацію приїхали двоє:

“Все, що ми робимо у селі Травневому, всі програми, які відбуваються там, всі митці, які приїжджають із закордону та України, – це все ми робимо для того, щоб вшановувати пам’ять наймолодшого героя Небесної сотні, на честь якого створений цей проєкт”.

Людмила Ничай каже, тема цьогорічної програми – “Нова людська натура”. Виставка триватиме до 15 липня.

Мистецьку резиденцію ім. Назарія Войтовича заснували у 2017 на честь наймолодшого Героя Небесної сотні, який загинув у лютому 2014 року, тоді йому було 17, розповіла Людмила Ничай. За її словами, за 4 роки в резиденції працювали 33 митці, серед них – учасники зі Словаччини, Німеччини та Америки.

Джерело: Суспільне


Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK