Файне місто

На Тернопільщині почнуть працювати парамедики

Результат пошуку зображень за запитом "парамедики"Працівники екстреної медицини з шести регіонів проходять спеціальне навчання за програмою парамедика, повідомила на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Пілотний проект запускають у шести областях – Одеській, Вінницькій, Донецькій, Полтавській, Тернопільській і в міста Києві. Згодом проект МОЗ пошириться на всю країну.

“Працівники екстреної медицини з шести регіонів проходять спеціальне навчання за програмою парамедика. Згодом частина з них у ролі інструкторів буде навчати колег надавати допомогу за міжнародними стандартами. Майбутні парамедики сформують бригади екстреної медичної допомоги своїх регіонів”, – написала Супрун.

За її словами, минулого тижня перша група медиків закінчила чотиритижневе навчання й склала іспит. З 23 людей впоралися 17. Інструкторами з них стануть лише 7. “Навчання дуже складне. Значну частину практичних навичок – вчились робити вперше. Парамедик повинен вміти дуже багато, а кваліфікаційні вимоги до них вищі, ніж до фельдшерів. У його обов’язках – повний комплекс реанімаційних заходів на догоспітальному етапі, зокрема, зняття та інтерпретація кардіограми, виконання інтубації трахеї, проведення апаратної дефібриляції та декомпресії плевральної порожнини”, – додає Уляна Супрун.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK