Тернопіль

На Тернопільщині пластуни живуть, як українські військові у східних регіонах

На Бережанщину в рамках табору “Легіон” завітали пластуни. Табір набув слави одного з найсуворіших та найважчих, бо пройти його до кінця здатен не кожен. Особливістю цього табору є те що, програма і місце проведення кожного року змінюються, відповідно учасники до кінця не знають де саме він проходитиме і які завдання на них чекають.

Випробувати себе і перевірити силу духу. Кілька днів залишилось до завершення крайового виховно-вишкільного табору “Легіон”. Зараз пластуни таборуються на Бережанщині біля Лисоні. У Пласті табір набув слави одного з найсуворіших та найважчих, бо пройти його до кінця здатен не кожен. Так і цьогоріч, два тижні військового пластування подолали не усі.

– Учасників було близько 40, але під час табору деякі учасники сходять, оскільки не витримують фізичних та моральних навантажень. Відповідно вже 6-ро учасників зійшло, – каже комендант табору “Легіон-22” Андрій Рибаков.

Андрій каже, “Легіон” виховує у пластунів самодисципліну, вчить долати перешкоди і допомагає знайти своє покликання через спеціальну вишкільну систему тренінгів, вправ, занять та змагань.

– Хлопці за допомогою різних змагів, теренових ігор, вишколів спрямовані на пізнання себе, під час цього табору вони переживають інколи стресові ситуації, які допомагають їм краще розібратись в собі, “нащупати” свою силу волі, зрозуміти на що вони здатні, щоб рухатись до кінця, – додає Андрій Рибаков.

Умови в таборі максимально наближені до умов, в яких живуть українські військові на сході. Пластуни самі собі готують їжу, розпалюють ватру та вчаться виживати в умовах дикої природи. Також хлопці допомагають ветеранам АТО, долають смуги перешкод і ночують під натяжними тентами без наметів.

– Табір мені чудово, класно я вже був на ньому у 2015 році, це був “Легіон-18”. Минулого разу, коли я їздив, тоді я був ще достатньо юним і того разу перешкоди давались мені важко. Цього разу я вже вдосконалив себе фізично, психологічно і зараз я вже більше проявляю свої лідерські якості, допомагаю своїм побратимам, – каже 43-й курінь ім. Пилипа Орлика, учасник табору Максим Будзан.

Особливістю табору є те що, програма і місце проведення кожного року змінюються. Тому учасники до кінця не знають, де саме він проходитиме і які завдання на них чекають.

– Програма табору відкривається впродовж табору, ми не знаємо. що буде через 5 хв. і це дуже цікавий момент, який заставляє себе мобілізувати і постійно тримати напоготові всі речі, контролювати своїх стрільців, щоб вони не розгублювались. Власне, цей момент, коли ти не знаєш, що буде через секунду він є найбільш викликаючим, – каже 5-й курінь ім. Романа Купчинського Остап Позенюк.

Усі, хто пройшов випробування “Легіону”, отримують таборову відзнаку – давньоукраїнський рівносторонній хрест. Пластуни кажуть, вишкіл дає можливість пізнати самого себе, тому він запам’ятовується назавжди, а ті, хто з першого разу не можуть його пройти, повертаються сюди вдруге.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK