Тернопіль

На Тернопільщині планують відновити пам’ятку, що належить до найяскравішого періоду оборонної архітектури Поділля

Золотопотіцький замок на Тернопільщині можна вважати одним із найкраще збережених — хоч і у стані запустіння та часткової руйнації. Пам’ятка розташована у центрі містечка і була збудована на рубежі XVI-XVII століть. У той час замок став головною резиденцією роду Потоцьких.

Свого часу твердиню захоплювало турецько-татарське військо, а у радянський час, коли Золотий Потік був райцентром, у замку розміщувалися районні державні установи. В останні роки його використовували під місцеві майстерні, а зараз він зовсім пустує. У національному заповіднику “Замки Тернопілля” кажуть, старовинній місцині мають намір повернути середньовічне життя.

“Золотий Потік у дуже плачевному стані. Треба робити фактично всі дахи, на проектно-кошторисну документацію необхідно 500-600 тисяч виділили, щоб зробити як вимагає державна будівельна норма”, – каже генеральний директор Національного заповідника “Замки Тернопілля”Анатолій Маціпура.

Замок можна не тільки відновити, але й у майбутньому використовувати, як майданчик для проведення різноманітних фестивалів та культурних подій краю, переконаний архітектор Юрій Вербовецький. І нам ексклюзивно показує концепцію реставрації замку з пристосуванням у феодальне помістя 17-18 століття.

Зокрема, згідно його ідеї в замку можна відреставрувати старі кам’яниці і оборонні вежі. У палаці є ідея облаштувати тематичний готель та панську їдальню. Також відкрити ремісничі майстерні, кузню-зброярню та конюшню. А посеред замкової площі знову буде колодязь.

Юрій Вербовецький каже, для того, щоб проєкт втілити у життя – необхідні не малі кошти. Проте архітектор має надію, що відгукнуться меценати, або ж вдасться виграти грант.

Тим часом інші пам’ятки, які є на Тернопільщині теж потрібно оновити, переконують у національному заповіднику “Замки Тернопілля, оскільки згодом їх можна взагалі втратити.

Тернопільщина – найбагатша на старовинні замки та фортеці область України. Для багатьох з них навіть започаткували власні свята, які дають надію на їх порятунок. Тим часом у національному заповіднику “Замки Тернопілля” сподіваються, що зможуть відновити усі історичні пам’ятки області і залишити цю спадщину нащадкам.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK