Файне місто

На Тернопільщині планують створити 4 округи утилізації сміття

На території Тернопільської області працюватиме 4 сміттєпереробних комплекси із центрами в Чорткові, Бережанах, Кременці та Тернополі. На зустрічі з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семираком прийняли рішення, що в найкоротші терміни повинні вирішити проблему із Малишівським сміттєзвалищем. Передає канал Тернопіль1.

На рівні України вирішують питання із переробкою сміття. Оскільки в нашій державі немає ліцензованих підприємств, які би здійснювали утилізацію агрохімікатів, близько місяця тому у Кабміні підписали зміни, які дозволять це робити. Щоправда закордоном, каже Міністр екології та та природних ресурсів України Остап Семирак. “Набули чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів про транскордонну утилізацію агрохімікатів. Вона дає можливість сьогодні вивозити на належну утилізацію застарілі агрохімікати та зрештою залишки агрохімікатів на утилізацію закордон”, додає Остап Семирак.

Актуальним є питання утилізації відходів і на території Тернопільської області. Міністр, перебуваючи в нас з робочим візитом, обговорив з владою краю існуючі проблеми. Разом знайшли вирішення. Оскільки за офіційними даними, зараз в області є 740 стихійних сміттєзвалищ, які необхідно ліквідувати, то розробили стратегію поводження з побутовими відходами. Відтак область поділено на 4 округи. Їх центри будуть в Чорткові, Бережанах, Кременці, а головний пункт – в с.Малашівці, Зборівського району.
“Ми поставили собі за мету вирішити це питання. Ми вже мали розмову на цю тему з міським головою Тернополя. Перше – відповідне розпорядження голови ТОДА передбачає виділення 14,5 га землі під будівництво сміттєпереробного комплексу. І я впевнено заявляю, що в цьому напрямку буде повна співпраця і допомога з боку ТОДА”, наголосив голова облдержадміністрації Степан Барна.

Скільки загалом сміття накопичено на Тернопільщині стане зрозуміло після аудиту. На його проведення в обласному бюджеті заклали 1,6 млн грн.

Не менш важливим є питання розширення площ природно-заповідного фонду. Степан Барна каже, наразі головне завдання влади, в цьому напрямку – щоб ці площі займали не менше 19% території області. Остап Семерак додав, що цьогоріч надаватимуть пріоритет у співфінансуванні тим областям, які мають не великі ресурси. Серед таких і Тернопільщина.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK