Файне місто

На Тернопільщині “падають” ціни на осінні овочі та фрукти

На тернопільських ринках місце так званих “літніх” фруктів і ягід помалу, але впевнено займають їх “осінні” конкуренти: яблука, груші, сливи і виноград.
овочі1

І хоча у вересні попит на осінні фрукти завжди високий, ціни на них у цьому році можуть порадувати споживачів, але засмутити фермерів.

Яблука, груші, сливи і виноград були вже на ринку ще на початку серпня, але саме у вересні ціни на більшість з них просіли. Продавці на ринках кажуть, що в порівнянні з минулим роком, попит на фрукти навіть покращився, а сталося це за рахунок більш низької ціни, підняти яку фермерам не вдається.

Так, лідером за темпами зниження цін стала слива. Станом на 20 вересня 2018 року, українська слива коштує майже вдвічі дешевше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Яблуко посіло друге місце серед осінніх фруктів, ціни на які знизилися більше в порівнянні минулим роком. При цьому, в розрізі головних сортів ситуація просідання ціни виглядає по-різному. Наприклад сорт “Гала” подешевшав відразу на 45%, до 4-6 грн / кг в опті. А сорт “Голден” коштує на 30% дешевше, ніж у другій половині вересня 2017 року, його на оптових ринках можна придбати по 7-10 грн/кг.

“Слід зазначити, що таку ціну ставлять за звичайне українське яблуко, преміальні аналоги цих сортів коштують щонайменше вдвічі дорожче, але їхня пропозиція досить обмежена”, – відзначають продавці.

Груша за останній рік вже втратила 14% ціни. А от щодо винограду, кажуть покупці, то його ціновий діапазон за рік практично не змінився.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK