Тернопіль

На Тернопільщині надрукували шосту книжку з серії “Реабілітовані історією. Тернопільська область”

Тут представлені документальні матеріали, спомини, статті та нариси про репресії радянської влади в краї. Про це повідомив науковий редактор видання Петро Гуцал.

Також це видання містить біографічні довідки про невинно репресованих уродженців і мешканців області, що не увійшли в попередні книги.

“Хоча реабілітація невинних жертв політичного терору в колишньому СРСР почалася ще в другій половині 1950-х років, цей процес став безповоротним і системним лише в незалежній Україні. Підготовка й видання цієї серії книг стало ключовим в утвердженні правди про репресії та історичної справедливості щодо їхніх жертв. Цим і керувалася в своїй роботі редакційновидавнича група нашого видання”, – каже Петро Гуцал.

Сторінки з шостої книжки «Реабілітовані історією. Тернопільська область»

“У цій книжці представлено додатковий список репресованих уродженців і жителів області, відомості про яких з різних причин раніше не вдалося зібрати. Він включає 1270 осіб. Його джерелом стали не тільки архівні матеріали, а й публікації в історичній, краєзнавчій, мемуарній літературі. Книга адресована всім, кого хвилює правда про трагічний період в історії нашого народу”, – розповів директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський.

Книжку оцифрували і вона є у вільному доступі.

За словами наукового редактора видання Петра Гуцала, на разі редакційна група припинила свою роботу, через відсутність фінансування.

«Реабілітовані історією. Тернопільська область»

Нагадаємо, що перша книжка з серії «Реабілітовані історією. Тернопільська область» вийшла друком у 2008 році.

ДжерелоLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK