Тернопіль

На школярів у Тернополі чекають нововведення

Для першачків не буде співбесіди, обов’язкову форму скасували, оцінки більше не оголошуватимуть. Ці та інші зміни анонсували з нового навчального року. Аби дізнатися більше про них ми звернулися до директорки і вчителів 28-ї школи у Тернополі. Але там нас здивували – більшість нововведень у школі уже діє кілька років.

– Першачки вже не проходять співбесіду 3-й рік. До цього якщо батьки дитини хотіли, щоб вона вступила до спеціалізованого закладу, там передбачався конкурсний відбір. Але вже три роки поспіль Лілія Гриневич відмінила таке, і тепер у перші класи йдуть діти за місцем проживання, – каже директор Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №28 Лілія Вавринів.

Із нового року вчитель не може розголошувати на весь клас оцінки учня. Скасували і дошки пошани для відмінників. Та це для вчителів 28-ї школи теж буде не нова практика.

– Діти, які закінчили 4 клас, вони не користувалися щоденниками. Від 1 до 4 класу у нас цього не було. У нас була електронна система Smarsy, потім добавився електронний журнал. Також я спілкувалася з батьками за допомогою блогу, – каже вчителька початкових класів Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №28 Світлана Мінченко.

Залучають до навчання у школі не лише штатних вчителів, а й інших фахівців, додає Світлана Мінченко. Заняття проводять і для батьків.

– Зокрема, по здоровому харчуванні проводили тренінги для дітей, також для батьків. Були нестандартні батьківські збори, на яких батьки навчалися готувати корисну їжу, – каже Світлана Мінченко. – Також запрошували для дітей авторів різних методик навчання. Люди розповідали як навчитися читати 1000 слів за хвилину, як швидко обчислювати.

У 28-й школі не лише працюють за новими методиками кілька років. Вже помітили і позитивні результати. Зокрема, діти йдуть у школу із великим бажанням навчитися новому.

– Уроки відбуваються цікаво, у формі гри, діалогу, учні відчувають себе потрібними. Їхня думка враховується, їхні побажання враховуються. Учні не мають страху перед уроками, перед контрольними роботами. Тобто навчання для них – це можливість проявити себе, – каже вчителька англійської мови Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №28 Наталя Трачук.

Щодо шкільної форми, її у школі також немає. Але діють внутрішні рекомендації, щодо зовнішнього вигляду учня.

– Є до речі така організація Батьки-SOS. Вони були найактивнішими борцями за відміну цього указу. Вони прописали такі рекомендації, де рекомендують носити одяг не пляжного виду, прописали довжину спідниці і так далі, – каже директор Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №28 Лілія Вавринів.

Тому, підсумовує Лілія Вавринів, нововведення, які запровадять з першого вересня для педагогів і учнів, у 28-й школі будуть вже звичними. Звикати доведеться хіба до змін в програмі ЗНО-2020 з української літератури.

Яна Полухіна, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK