Тернопіль

На межі життя: тернополяни із цукровим діабетом звернулися до влади через нестачу інсуліну

14 листопада – Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом. Із цієї нагоди жителі Тернопілля, які особисто стикнулися із недугою, вкотре нагадали про актуальні для них проблеми. Головна – фінансування. Державних грошей на забезпечення інсуліном не вистачає, а на місцях не спішать виділяти кошти, говорить голова організації “Об’єднання батьків і дітей, які хворіють на цукровий діабет Тернопіллля”.

Медики розповідають, із державного бюджету на забезпечення інсуліном цього року області виділили 17 мільйонів гривень, але на 1 листопада на препарати вже витратили 31 мільйон. За рахунок дофінансування із місцевих бюджетів.

“Залишилося 2 місяці. На місяць приблизно 3,5 – 3,8 млн грн. Крім того, є проблема забезпечити інсулінами в січні, адже не завжди бюджет затверджується”, – каже лікарка-ендокринолог, завідувачка диспансерним ендокринологічним відділенням Тернопільської університетської лікарні Надія Гулько.

Медики зауважують, щороку в області зростає кількість хворих на діабет. До прикладу, якщо у 2018 році на обліку перебували 270 дітей, то цього року їх уже понад 300.

“Три роки тому ми мали 45, а цього року вже маємо 46 дітей, які захворіли вперше. Діабет молодіє. Хворіють діти раннього віку – до 3-х років, до 6 років”, – каже дитяча ендокринолог КНП “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” Леся Качор.

Таким чином все більше людей стикаються із діабетом. А от проблема стабільного фінансування не вирішується уже роками. Це стосується не тільки інсуліну, але і тест-смужок.

Не додає впевненості хворим на діабет і зміна влади. Люди не можуть отримати відповіді, чому є перебої із фінансуванням, чому безкоштовно не забезпечують тест-смужками хоча б дітей. Тому учасники громадських організацій зі всієї України планують їхати до Києва і вимагати відповідей вже у Верховній Раді.

“Наші громадські організації збираються у Києві, ті, які написали лист президентові України. Але відповіді ще немає, ні від МОЗ, ні від Президента. Тому 14 листопада ми зустрічаємося у Верховній Раді”, – каже голова ГО “Об’єднання батьків, дітей і молоді Тернопілля, хворих на діабет «Діа-Дім»” Роман Островський.

Зазначимо, за словами медиків, на 1 листопада в нашій області проживало майже 5 тисяч інсулінозалежних жителів. Близько 35 тисяч – хворіють на цукровий діабет.

Яна Полухіна, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK